Якою буде людина майбутнього? Автор: lesya · Опубліковано: 30.05.2012 13:12 · Розділ: Наука

В результаті дослідження, проведеного в Університеті Шеффілда, виявилося, що, незважаючи на досягнення сучасної медицини та технологій, люди продовжують проходити дарвінівський відбір.

Згідно із законом Харді-Вейнберга, еволюційна зміна є математично необхідною до тих пір, поки генетична популяція залишається під впливом як мінімум одного з наступних факторів: мутації, невипадкового спарювання (включаючи статевий відбір), потоку генів, дрейфу генів та природного відбору.

Перші чотири фактори ніколи не ставилися під сумнів, а недавно вчені довели й існування природного відбору. Тепер спеціалісти задалися питанням: якою ж буде людина майбутнього?

Вчені на підставі існуючих еволюційних тенденцій визначили окремі зміни, яких можемо чекати в майбутньому.

Еволюція триває
Еволюція триває

По-перше, в майбутньому в людини зникнуть зуби мудрості. Насправді, на сьогоднішній день багато людей родяться без зубів мудрості. Поширена думка, що ці зуби є недорозвиненими корінними зубами, які колись розвинулися в стародавніх людей, щелепи яких були більшими.
Сьогодні ж у людей потреба в цих зубах відпала, а еволюція схильна позбавлятися того, що їй не потрібне.

По-друге, можуть зникнути расові відмінності. Однією з рушійних сил еволюції, за словами учених, є потік генів. Він стається тоді, коли наявна можливість змішування генетичного матеріалу різних популяцій - те, що трапляється щодня в безпрецедентних масштабах. На сьогоднішній день у світі залишилося вкрай мало ізольованих популяцій. Результатом цього може стати зникнення генетичних відмінностей між популяціями. І як результат – зникнення расових відмінностей.

В людей майбутнього буде менше волосся. Сучасний одяг поряд із новітніми технологіями (кондиціонерами та опаленням) зробили теплоізоляційні властивості волосяного покриву непотрібними. Отож у наших нащадків, скоріше за все, буде набагато менше волосся, ніж у нас.

Згодом люди краще протистоятимуть діабету та серцевим захворюванням, які є основними причинами смертності в сучасному світі. Оскільки ці хвороби здебільшого викликані сучасною їжею, людський організм з часом повинен адаптуватися.

В майбутньому люди можуть втратити свою фізичну силу і стануть більше схильними до впливу хвороботворних мікроорганізмів. Людям для виконання силових дій більше не потрібна міцна мускулатура – її замінять різноманітні машини та роботи.

Імунна система також постраждає. Сучасні медичні технології та відкриття антибіотиків значно підвищили наше здоров'я та тривалість життя, однак імунна система при цьому працює набагато менше. Отож людство ризикує впасти в залежність від медичних технологій.

Джерело: http://www.facepla.net/i

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.