Вбрання змінює світогляд Автор: lesya · Опубліковано: 30.05.2012 11:00 · Розділ: Психологія

Цими днями група психологів з Північно-Західного університету в США провела цікаве дослідження, в рамках якого з’ясувала, що красивий одяг допомагає не лише справити належне враження на оточуючих – завдяки красивому вбранню ви можете підвищити власну самооцінку.

Вам напевно доводилося чути про теорію, згідно з якою «ви - те, що ви їсте». Тепер американські вчені довели, що «ви - те, що ви носите». Інакше кажучи, твердять фахівці, сприйняття самого себе в чималому ступені залежить від нашого гардеробу.

Люди в білих халатах (фото з thesituationist.wordpress.com)
Люди в білих халатах (фото з thesituationist.wordpress.com)

Фахівці Північно-Західного університету навіть ввели спеціальний термін на позначення зв'язків між вбранням і психологією - enclothed cognition.

«Вивчення нашого предмету передбачає одяг як такий і те, який вплив та чи інша модель здійснює на наше сприйняття та поведінку, - пояснює один із авторів нового напряму Адам Галінські (Adam Galinsky). - Коли ми одягаємо костюм, то справляємо враження не тільки на оточуючих, але й на самих себе. Коли ж ми відчуваємо розкішний шовк на тілі, то змінюється і наш настрій та світогляд».

Цей феномен вчені вже встигли перевірити експериментальним шляхом. В дослідженні взяла участь група добровольців. Учасники експерименту спершу одягали білий халат, який, за словами спеціалістів, належав лікарям. І справді, люди, одягнувши «спецодяг», ставали набагато уважнішими, як і личить справжньому лікареві. Та якщо вони одягали той самий халат, який нібито належав художнику, в них активізувалася креативна складова.

На сьогоднішній день дослідники намагаються з’ясувати питання, наскільки серйозний психологічний ефект чинить на нас повсякденний одяг.

Джерело: http://psyfactor.org/

Інші новини розділу