Несподівана різниця між віруючими та атеїстами Автор: lesya · Опубліковано: 30.05.2012 08:04 · Розділ: Релігія

Нещодавно американські психологи провели дослідження, результати якого виявилися цілком несподіваними: з’ясувалося, що атеїсти та агностики є набагато більше співчутливими, ніж представники найбільших протестантських громад США. В рамках експерименту соціологи виявили, що за рівнем своєї черствості та скупості релігійні фанатики випереджають навіть найзапекліших безбожників.

«Ми вивчали американське суспільство і виявили, що, допомагаючи сторонньому, нерелігійні люди керуються в основному своїми емоціями, - пояснив отримані результати психолог Робб Уїллер з Каліфорнійського університету в Берклі. – В аналогічному випадку ключовим фактором для віруючого в схожій ситуації залишається прихильність доктринам, тому чи іншому релігійному вченню та бажанню зберегти репутацію».

В рамках першого експерименту фахівці проаналізували дані опитування, проведеного ще в 2004 році. В опитуванні взяло участь 1300 американців. Вчені отримали ось які результати: більшість респондентів, які в анкетах асоціювали себе з твердженням «Коли я бачу, що людиною хтось намагається скористатися, я відчуваю, що повинен її захистити», виявилися невіруючими.

Більше того, саме ці люди регулярно допомагали нужденним, поступалися місця в переповненому громадському транспорті та займалися благодійністю.

В другому експерименті взяли участь 101 американців. Учасникам показали відео, на якому зображали дітей, які страждали від бідності. Далі кожному учаснику експерименту роздали по 10 доларів, попросивши їх пожертвувати яку-небудь суму нужденним. Дивно, але найменш релігійні учасники жертвували більші суми.

«Відео набагато сильніше вплинуло на почуття атеїстів, підштовхуючи їх до щедрості, водночас на милосердя релігійних учасників експерименту показане не вчинило практично ніякого впливу», - говорять дослідники.

В третьому експерименті учених взяло участь більше двох сотень студентів, які повинні були відповісти на запитання, наскільки вони співчутливі. Далі учасники експерименту повинні були грати в гру на довіру, у якій вони за бажанням ділилися з незнайомцем грошима. В одному з раундів учасникам повідомили, що інший гравець пожертвував на їхню користь частину грошей, яка подвоювала початкову суму, і тепер у них теж з’явилася можливість зробити пожертвування.

В результаті менш релігійні учасники виявилися більш щедрими та охоче ділилися грошима на відміну від своїх віруючих колег.

Джерело: http://www.directadvert.ru

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.