На Україні ввели тотальну заборону на куріння Автор: lesya · Опубліковано: 28.05.2012 17:15 · Розділ: Політика

Цими днями уряд України прийняв новий законопроект, який розширює перелік місць, де заборонено курити. За прийняття проекту проголосувало 368 парламентаріїв з 422 зареєстрованих в залі.

Згідно з прийнятим документом забороняється палити тютюн, використовувати електронні цигарки та курити кальян у приміщеннях кафе та ресторанів, на зупинках громадського транспорту (і, звісно, в самому транспорті), в ліфтах і таксофонах, в установах охорони здоров'я, в тім числі і на території цих установ, а також у навчальних закладах та на дитячих майданчиках.

Куріння заборонили (фото з cikavo.com)
Куріння заборонили (фото з cikavo.com)

Окрім того, законопроект забороняє курити в спортивних та фізкультурно-оздоровчих будівлях, під'їздах житлових будинків, підземних переходах, об'єктах культурного призначення та приміщеннях органів державної влади і місцевого самоврядування.

Натомість у приміщеннях підприємств, установ та організацій планують обладнати спеціальні місця, відведені для куріння. Такі місця з’являться також у готелях, гуртожитках, аеропортах та на вокзалах. У документі також зазначається, що загальна площа місць для куріння не повинна перевищувати 10 відсотків від загальної площі приміщення. Ці місця обладнають потужною витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму.

Повідомляється також, що за порушників закону каратимуть штрафом від 1 до 10 000 гривень. Зауважимо, що законопроект в суспільстві зустріли неоднозначно. Члени громадської ініціативи "Права курців" мають намір через суд домагатися відміни закону, який забороняє повністю палити в громадських місцях. Координатор організації на ім’я Юрій Палійчук з цього приводу зазначив: "Сьогодні Верховна Рада автоматично зробила третину населення України порушниками закону. Спеціальних місць для куріння нам не створили, зате ввели захмарні штрафи."

Нагадаємо також, що 22 травня цього року депутати Верховної Ради прийняли закон, який забороняє куріння й поширення реклами тютюнової продукції на стадіонах Євро-2012. А в березні цього року в українському парламенті був зареєстрований законопроект, у якому запропоновано встановити адміністративну відповідальність для вагітних жінок та неповнолітніх за куріння.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.