П'ять абсурдних податків Автор: lesya · Опубліковано: 28.05.2012 13:35 · Розділ: Цікаві факти

Уряди різних країн світу завжди проявляли неабияку винахідливість, коли справа стосувалася збору податків. Це й не дивно, адже в більшості випадків побори і мита були всього лише способом поповнити скарбницю, однак вони могли бути продиктованими й бажанням відучити народ від поганих звичок. Деколи такі податки доходили до абсурдності.

1. Податок на сечу. Намагаючись утримати своє місто в чистоті, мешканці стародавнього Риму зіткнулися з проблемою нечистот, які з кожним роком заповнювали міські туалети. Та проблему швидко вдалося вирішити: імператор Веспасіан почав посилати своїх людей збирати сечу, а потім розвозити її ремісникам по всьому місту. Ремісники змушені були платити податок за використання цього продукту життєдіяльності. До речі, в давнину сечу використовували для пом'якшення шкіри та для відбілювання.

2. Податок на чистоту. Як відомо, наші далекі предки були не надто компетентні в питаннях гігієни. Милися вони дуже рідко, а причина тому – політика урядів, які вважали лазню найстрахітливішим виявом розпусти. В Англії та Франції навіть було введено податок на продаж мила.

З історичних джерел відомо, що англійська королева Єлизавета I, приміром, купалася один раз на три місяці, а іспанка Ізабелла Кастильська за все своє життя приймала ванну всього двічі - в день свого народження та перед першою шлюбною ніччю.

Богобоязливі пуритани, серед яких був і Олівер Кромвель, вважали чистоту справою негідною. Отож уряд увів височенний податок на мило. Податок на мило проіснував два століття.

3. Податок на бороди. Петро Великий, який увійшов в історію як великий реформатор, запланувавши провести грандіозну модернізацію Росії, зіткнувся з однією перешкодою. Цією перешкодою стали бороди російських чоловіків, які ті ні за що не хотіли голити. В Європі на той час бороди вже давно ніхто не носив. Будучи людиною раціональною, Петро вирішив дати можливість найбільш упертим носити бороди, змусивши їх, однак, заплатити високий податок.

4. Боягузтво. Колись лицарі могли уникнути виконання військового обов'язку цілком легально, просто заплативши податок. Платили його ті, хто не бажав воювати. Зауважимо, що сенс лицарства полягав у тому, щоб проливати кров за свого короля. Однак лицарі створювали сім’ї, обзаводилися дітьми, не бажаючи навіть словом згадувати про війну.

Врешті-решт король Генріх II зрозумів, що лицарі воювати все одно не будуть і обклав боягузтво лицарів величезним податком. Вояки платили в казну, а король за ті гроші наймав придатних для військової служби солдатів.

5. Зайва вага. У контексті зростання та поглиблення проблеми ожиріння уряд Японії прийняв закон, який передбачає сплату податку за зайву вагу. Чоловіки й жінки, обхват талій яких перевищив 90.17 см, отримали інструкції щодо правильного харчування та здорового способу життя. У них є декілька місяців на те, щоб схуднути. В протилежному випадку уряд випише штраф, і не самими японцям, а власникам компаній та муніципальним радам, які несуть відповідальність за виконання інструкцій.

На сьогоднішній день одну компанію вже ледь не оштрафували на цілих 19 мільйонів доларів. А оскільки жоден роботодавець не хоче втрачати своїх грошей, то для багатьох людей декілька зайвих кілограмів можуть стати причиною втрати робочого місця.

Русскоязычный налогоплательщик требует изменить налоговую систему России. Хотя абсурдных налогов по сути нет, но их количество и ставки делают бизнес невозможным.

Джерело: http://opa.kg/

Інші новини розділу