Розгадано секрет "Летючого Голландця" Автор: lesya · Опубліковано: 25.05.2012 22:37 · Розділ: Наука

Серед моряків, та й не тільки, дуже популярною є легенда про «Летючого Голландця». Згідно з нею, «Летючий Голландець» - це такий собі проклятий корабель-примара, який вічно борознить моря та океани, в силу свого прокляття не маючи можливості причалити до берега. Іноді він може бути оповитий ореолом, що світиться. За легендою, побачити корабель-примару - поганий знак.

І ось одного разу вчені з різних країн світу зацікавилися цієї надзвичайно популярною серед моряків легендою, вирішивши з'ясувати, що, власне, передувало виникненню цього міфу. На початку дослідження вчені розглядали декілька версій. Перша з них була пов'язана з дією якихось природних сил, друга припускала, що дана легенда виникла в контексті якихось реальних подій.

Прихильники першої версії переконані, що міф про «Летючого Голландця» міг виникнути в результаті такого загадкового явища, як фата моргана. Це оптичне явище надзвичайно рідко зустрічається в атмосфері, і складається з кількох форм міражів.

Суть цього явища в тому, що віддалені об'єкти можна побачити не лише багато разів, але ще й з різними спотвореннями. Ця версія пояснює й назву корабля, адже міражі з'являються над поверхнею води і немовби летять над нею.

Ореол, який зрідка оточує «Летючого Голландця», це, за словами вчених, вогні Святого Ельма - електричний розряд світла у формі пучків, який виникає на гострих кінцях високих предметів при високій напрузі електричного поля.

Послідовники іншої версії твердять, що до виникнення міфу має відношення жовта лихоманка, яка передавалася через укуси тропічних комарів. Комарі могли потрапити на судно в ємностях з харчовою водою, де вони дуже швидко розмножувалися, через короткий період часу знищуючи цілий екіпаж. І якщо такий мертвий корабель зустрічався іншому судну, то голодні комарі одразу ж накидалися на живих моряків, інфікуючи їх жахливою хворобою.

Не слід оминати увагою і людське марновірство, яке в середовищі в більшості неосвічених матросів того часу було надзвичайно поширене та відігравало вагому роль у сприйнятті навколишнього світу.

Всі ці чинники, твердять спеціалісти, й зіграли роль фундаменту, на якому й виникла легенда про корабель-примару під назвою «Летючий Голландець».

Джерело: http://www.science.yoread.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.