Ватикан оприлюднив секретні документи Автор: lesya · Опубліковано: 25.05.2012 10:55 · Розділ: Релігія

Цими днями у Ватикані було оприлюднено секретний документ про явління святих, у якому зазначалося, що видіння повинне мати низку позитивних особистих якостей.

Так, фактично Ватикан оприлюднив офіційні правила визначення видінь та персональних одкровень. Засекречений раніше документ, створений у 1978 році, було опубліковано на сайті Конгрегації доктрини віри.

З документа випливає, що священики, яким повідомили про явління того чи іншого святого, зобов’язані провести "серйозне дослідження" та "морально впевнитися" у можливості схожої події. Решта критеріїв документа стосуються переважно особистих якостей людини, яка розповіла про видіння. Ця людина повинна бути психологічно стійкою, чесною та щирою послушницею Церкви. У такої людини не має бути анінайменших корисливих інтересів.

З’ясувавши, чи заслуговує повідомлення про видіння на довіру, священики повинні виголосити своє рішення, якщо воно цього варте.

Поштовхом до складання таких правил став той факт, що у світі через зростання кількості ЗМІ різко збільшилася кількість повідомлень про явління святих.

В блозі Catholic Light також наголошується, що у 1978 році складені правила були розіслані єпископам під грифом "sub secreto", що забороняло їхню публікацію. Однак у 1994 році копію документа вдалося отримати різним європейським дослідникам. І вже наприкінці 2011 року кардинал Вільям Левада написав передмову до правил, після чого Ватикан вирішив офіційно їх опублікувати.

Найвідомішим скандальним випадком є випадок з явленням Діви Марії. Ця історія пов’язана з історією боснійського міста Меджугор'є. З 1981 року місцеві мешканці регулярно повідомляють про подібні видіння, які, однак, не визнаються ні католицькою, ні православною церквами. У 2009 році папа Римський Бенедикт XVI позбавив духовного сану Томислава Власича, духовного наставника місцевих візіонерів. Власича звинуватили в містицизмі та маніпуляції, а також у тому, що він став батьком хлопчика, якого йому народила черниця.

Джерело: http://korrespondent.net

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.