У Лондоні пройде виставка невидимого мистецтва Автор: lesya · Опубліковано: 25.05.2012 01:56 · Розділ: Культура

Вже найближчим часом у лондонській галереї Хейворд (Hayward Gallery) пройде оригінальна виставка, яка змусить замислитися навіть тих, хто хоч щось петрає в сучасному мистецтві. В галереї зібрано близько 50 робіт відомих художників, які насправді ніхто не зможе побачити. Серед експонатів виставки є роботи таких знаменитих митців, як Енді Уорхол, Ів Кляйн та Йоко Оно. За словами організаторів експозиції, це перша виставка такого роду з усіх, що проходили коли-небудь в найбільшій мистецькій установі Великобританії.

Порожні рамки, білі листи паперу та голий постамент - ось що пропонують істинним цінителям мистецтва. Скоріше за все, вирішальну роль у тому, чи стане виставка успішною, чи провалиться із тріском, зіграє уява відвідувачів.

Шоу «Мистецтво про невидиме 1957-2012» розпочнеться 12 червня цього року. Його вже встигли представити як «найкращу виставку, яку ви ніколи не побачите». За словами організаторів проекту, головною метою мистецтва є стимулювати уяву людей, а не просто надати їм цікаві предмети, на які можна дивитися.

Серед головних визначних пам'яток буде голий постамент, на який колись ступав Енді Уорлхол, - відвідувачі отримають можливість відчути «ауру знаменитості».

Також на виставці будуть присутні дві роботи американського концептуального художника Тома Фрідмана. Перша з них, «Тисяча годин розглядання», - це чистісінький аркуш паперу, який митець Фрідман перетворив у мистецтво, неодноразово розглядаючи його протягом п'яти років. Друга робота художника отримала назву «Без назви (Прокляття)» - це порожній простір, який колись прокляла зла відьма.

На виставці також будуть представлені роботи Іва Кляйна, французького художника, який і став зачинателем невидимого мистецтва в 1950-х роках. Відвідувачі зможуть ознайомитися і з низкою надрукованих інструкцій Йоко Оно, в яких пояснюється, що глядачам потрібно уявити, ніби вони бачать перед собою твори мистецтва.

Серед інших експонатів заворожує уяву робота Джеппа Хайна під назвою «Невидимий лабіринт», через який можна пройти дотримуючись інструкції, яку відвідувачі чутимуть через навушники. Буде тут і фільм Джея Чанга, на створення якого митець витратив близько двох років, знімаючи його без плівки в камері.

Єдине, що реально зможуть побачити відвідувачі, це звіт, написаний італійськими поліцейськими після того, як відомий художник Мауріціо Кателлана заявив, що його невидиму скульптуру викрали з його машини в Мілані.

«Ця виставка демонструє, що, коли йдеться про мистецтво, вся справа не в матеріальних об'єктах та цінностях, а в тому, щоб розпалити нашу уяву, і художники робили це найрізноманітнішими способами», - пояснив суть виставки директор Ральф Ругофф.

Джерело: http://mainfun.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?