Стрес підштовжує чоловіків до дружби Автор: lesya · Опубліковано: 23.05.2012 23:39 · Розділ: Психологія

Виявляється, чоловіки реагують на стрес так само, як і жінки, намагаючись зміцнити соціальні зв'язки та шукаючи підтримки у інших.

Прийнято вважати, що реакція чоловіків на стрес відрізняється від реакції жінок: якщо представниці слабкої статі у важкий момент шукають підтримки в соціумі, звертаючись за допомогою до друзів, то чоловіки, навпаки, ведуть себе агресивно, відкидаючи чужу допомогу та втрачаючи довіру до оточуючих.

Однак психологи з Цюріхського університету (Швейцарія) спростували це твердження. В експерименті вчених взяли участь 67 студентів чоловічої статі. Одним із них давали завдання, так чи інакше пов'язані зі стресом (вимовити публічно промову або ж вирішити надскладну математичну задачу). Іншим давали завдання такого ж типу, але значно легші - математичне завдання було набагато простішим, а виголошувати промову слід було в дружньому та приємному оточенні. Після виконання завдань учасники експерименту проходили поведінкові та фізіологічні тести.

Чоловікам потрібне спілкування
Чоловікам потрібне спілкування

Фізіологічна реакція на стрес була стандартною: вчені спостерегли прискорене серцебиття та підвищення рівня гормону кортизолу. Однак при цьому в учасників експерименту зростала ступінь довіри до інших. Після виконання завдань учасникам експерименту пропонували зіграти в економічну стратегію, в якій перед учасниками ставав вибір: дати партнеру заробити чи зрадити його. В результаті ті учасники, які пережили стресову ситуацію, були на рідкість хорошими і вірними партнерами. І чим сильнішим був стрес, тим дружелюбнішою та довірливішою ставала людина.

Результати дослідження опубліковані в журналі Psychological Science. З них випливає, що реакція на стрес залежить найперше від соціального оточення. Окрім того, чоловіки реагують на стрес так само, як і жінки, намагаючись зміцнити власні соціальні зв'язки. Щоправда, автори роботи зізналися, що жінки в експерименті участі не брали, отож вченим довелося порівнювати експериментальні дані стосовно чоловіків з гендерних стереотипом щодо жінок.

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу