Секретний список британських снайперів виявлено в багажнику автомобіля Автор: lesya · Опубліковано: 22.05.2012 10:32 · Розділ: Події у світі

Цими днями співробітники Міністерства оборони Великобританії розпочали розслідування обставин витоку інформації, в результаті якого надбанням громадськості став секретний список військовослужбовців, які беруть участь в програмі підготовки снайперів. Інформація про це з’явилася на сторінках видання The Yorkshire Post.

Документи, датовані липнем 2010 року, були випадково виявлені місцевим мешканцем в автомобілі, яку він придбав у серпні 2011 року в Лідсі. Окрім того, в машині було знайдено пропуск в армійську частину. Всі ці документи пролежали в машині протягом дев'яти місяців – власник авто стверджує, що виявив документи в травні 2012 року, коли вперше діставав з багажника запасне колесо.

За інформацією видання The Yorkshire Post, яке й отримало папери, у списках фігурували 28 військовослужбовців, які проходили навчання в період з серпня по вересень 2010 року. Окремі підрозділи, які згадувалися у списках, беруть участь в бойових діях в Афганістані.

Водночас у військовому керівництві заявили, що з 28 осіб, імена яких були згадані у секретних документах, лише четверо чи п'ятеро успішно завершили навчання за програмою підготовки снайперів.

Зрозуміло, що імена армійських снайперів тримають в суворій таємниці, з метою вбереження їх і їхніх близьких від можливої помсти з боку противника або сторонників ворога.

До речі, схожий випадок стався трохи раніше у Японії. Так, у 2010 році японські поліцейські залишили у взятій напрокат машині п'ять сторінок секретних інструкцій стосовно виявлення підозрілих осіб у натовпі.

"Те, що матеріали були втрачені, насправді дуже сумно. Надалі ми намагатимемося проводити докладний інструктаж співробітників, щоб не допустити повторення інциденту," - говорять представники поліції.

До речі, документи формату А4, в яких містилися інструкції щодо виявлення підозрілих осіб у натовпі, а також правила поведінки поліцейських під час спостереження, виявити до цих пір не вдалося.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу