10-річна колумбійка стала матір'ю Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2012 08:46 · Розділ: Події у світі

Цими днями десятирічна дівчинка з племені Вайю, яка проживає на території Колумбії, народила абсолютно здорового малюка вагою близько 2,5 кілограмів. За словами лікарів, на даний час молода мати та дитина почуваються добре, зараз вони перебувають у післяпологовому відділенні госпіталю.

Протягом всього періоду вагітності молода мама жодного разу не відвідувала лікаря. Вперше вона з’явилася на огляд на 39 тижні вагітності - в цей момент у дівчинки вже відійшли води та почалися перейми. Зваживши на зовсім юний вік породіллі, лікарі вирішили провести кесарів розтин.

«Тоді як одні дівчатка граються ляльками, їхнім ровесницям доводиться дбати про дітей. Це неймовірно», - говорить лікар госпіталю, в якому на даний час перебувають мама і дитина. Він також додав, що це вже не перший випадок, коли дівчатка в такому юному віці народжують дітей.

За окремими даними, батьком дитини є 15-річний юнак з племені Вайю. Хоча є й інша інформація, згідно з якою ним став 30-річний чоловік з того ж племені.

За колумбійськими законами, батька дитини можна засудити за розбещення неповнолітньої, однак влада не має наміру втручатися в ситуацію.

«Справа в тому, що мова тут іде про дівчинку з племені Вайю. А ми всіляко намагаємося поважати їхні традиції, оскільки плем'я має автономію та підпорядковується власній юрисдикції», - прокоментував ситуацію директор відповідальної за проблеми материнства і дитинства в Колумбії установи Instituto Colombiano Bienestar Familiar.

Зауважимо також, що чисельність індіанського племені Вайю на сьогоднішній день складає близько 450 000 осіб, а проживає воно в пустелі Ла-Гуахіра на півночі Колумбії та на північному заході Венесуели. Плем’я Вайю зберегло власну мову Гуахіра, яка належить до аравакської мовної сім'ї.

Представники офіційної влади країни протягом кількох століть намагалися підпорядкувати собі індіанців, але безрезультатно. Християнізація племені, розпочата в 1887 році монахами-капуцинами, дозволила дещо знизити напруженість між індіанцями та урядом Колумбії. Та все ж влада змушена йти на компроміс, дозволяючи представникам племені Вайю дотримуватися своїх культурні традиції та народжувати дітей у ранньому віці.

Джерело: http://www.newizv.ru/l

Інші новини розділу