Щоб відрізнити гея від натурала, вистачить півсекунди Автор: lesya · Опубліковано: 18.05.2012 19:25 · Розділ: Суспільство

Нещодавно психологи з’ясували, що для того, щоб визначити сексуальну орієнтацію людини, вистачає тисячних часток секунди.

Дослідження проводилося вченими з Вашингтонського університету в США. У ньому взяло участь 129 студентів, яким в рамках експерименту показували фото молодих людей, чоловіків і жінок, які, за їхнім власним зізнанням, були гетеросексуалами або ж тяжіли до одностатевої любові. Оскільки волосяний покрив на обличчі, окуляри, пірсинг чи макіяж дуже часто на рівні підсвідомості асоціюються з тією чи іншою сексуальною орієнтацією (приміром, щетина на обличчі говорить нам, що перед нами гетеросексуальний мачо, тоді як сережка у вусі видає гомосексуаліста), психологи для дослідження вибрали нейтральні знімки, на яких цих характеристик не було.

Геї та лесбіянки
Геї та лесбіянки

Учасники експерименту з 65-відсотковою точністю відрізняли гетеросексуальних дівчат від лесбіянок. І навіть у тому випадку, коли фахівці хотіли ускладнити завдання, обертаючи фото вверх ногами, точність визначення знизилася несуттєво - до 61%. З чоловіками ситуація була трохи гіршою: 57% при звичайному показі фотографій та 53% точних відповідей, коли знімки перевертали.

Фахівці відзначили, що більша ймовірність помилки при розрізненні чоловіків-натуралів та чоловіків-геїв в порівнянні з жінками була пов'язана з тим, що натуралів частіше сприймали як геїв. Можливо, говорять психологи, відрізнити гетеросексуалку від лесбіянки трохи легше.

Та найцікавіше в цьому дослідженні те, що знімки показували учасникам експерименту протягом якихось 50 мілісекунд - третини того часу, який витрачається на одне моргання оком.

Таким чином, учасники експерименту могли відрізнити натурала від гея, ковзнувши по них поглядом. Тих, хто не зміг впоратися з цим завданням, було дуже мало.

Автори роботи, опираючись на отримані результати, твердять, що більшість людей можуть автоматично розрізняти людей з різною сексуальною орієнтацією. Та чому в одних це виходить з більшою точністю, а в інших з меншою, фахівцям поки що з’ясувати не вдалося. Може бути, справа тут в особливостях виховання та культурних нюансах (приміром, той, хто стикався з геями частіше, може визначати якісь загальні риси в міміці та поведінці тощо).

Джерело: http://www.newsland.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.