5 найвищих статуй світу Автор: lesya · Опубліковано: 18.05.2012 14:13 · Розділ: Цікаві факти

Людство здавна звикло втілювати свої вірування в життя, перетворюючи абстрактне у матеріальне, створюючи символічні образи та предмети, які б ставали виявом їхніх фантазій та поривань. Таким символічним втіленням цих образів часто стають статуї, окремі з яких вражають своїми розмірами.

1. Ushiku Daibutsu. Статуя Будди, розташована в японському містечку Чучура, зводиться над землею на висоту 100 метрів. Рот цього божества сягає чотирьох метрів в ширину, а найдовший палець руки рівняється семи метрам. Якщо ж враховувати спеціальні платформи, на яких стоїть статуя, то її висота складатиме сто двадцять метрів. Збудована вона в 1995 році.

Одна з найвищих статуй світу
Одна з найвищих статуй світу

2. Другою в рейтингу найвищих статуй світу стала статуя Будди Guanyin, розташована в місті Санья поблизу узбережжя Південно-Китайського моря. Статуя має три сторони, кожна з яких уособлює фігуру Будди в різних часових періодах - минулому, сьогоденні та майбутньому. Її будівництво завершилося в 2005 році.

3. Статуя, присвячена імператорові Китаю, під назвою Huangdi і Yandi, яка знаходиться в китайському провінційному містечку на березі річки Хуанхе, стала третьою. Її збудували в 2007 році на честь Яна і Хуана (перший – міфологічний хлібороб, другий – імператор, предок всіх китайців), а висота цієї споруди становить 106 метрів.

4. Статуї Батьківщина-мати стала в рейтингу четвертою. Розташована вона в мальовничому місці Києва на березі Дніпра і сягає у висоту 102 метрів. Статуя стоїть на 40-метровому постаменті. В руках кам’яна жінка тримає меч завдовжки 16 метрів та щит з висіченим гербом СРСР. Біля підніжжя статуї знаходиться музей Великої Вітчизняної війни. Вага споруди складає 450 тонн, а її будівництво завершили в 1981 році.

5. На п’ятому місці рейтингу опинилася статуї Петра I, яка знаходиться в Москві. Її висота становить 96 метрів, а над її створенням працював всесвітньо відомий скульптор Зураб Церетелі. Спершу скульптор мав намір створити пам'ятник Колумбу, присвячений 500-річчю відкриття Америки, однак йому не вдалося знайти покупця. Винахідливий Церетелі переробив статую, яка отримала назву «В ознаменування 300-річчя російського флоту». Створена вона зі сталі та бронзи.

Джерело: http://www.asnu.net/

Інші новини розділу