Вінницькі третьокласники стали кращими математиками Європи Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.06.2009 16:49 · Розділ: Освіта

На Х Математичному кубку Європи змагалися 42 команди з Бельгії, Німеччини, Франції й Іспанії. А ось зі всього СНД приїхали тільки вінничани. Рідну країну хлоп'ята представили дуже гідно: 9-річні Влад Ськомаровський та Міша Кривошия взяли «золото», причому їх суперниками були 12-річні школярі! А 11-річні Ігор Андрєєв, Олена Мусійчук та 10-річний Андрій Сипко отримали «срібло», - з гордістю розповідає тренер команди розумників і розумниць і тато медаліста, 47-річний Ігор Кривошия. - Спеціальні кубки отримали наші дівчатка: восьмикласниця, Марія Обертинська вирішила найбільшу кількість найскладніших завдань, а 10-класниця, Олена Супрун запропонувала настільки оригінальне рішення, що його навіть члени журі не знали!

Взагалі, присутність в команді дівчаток - важлива вимога, адже за порушення принципу гендерної рівності знімають бали. Тому навіть з мусульманських країн приїхало дівча. Один з найскладніших конкурсів на кубку - «Віртуози усного рахунку». Блиснути в ньому вінничанам допомогли наполегливі тренування. Ігор Михайлович муштрує хлоп'ят по 3 години в день, а суперниками садить десятикласників і вимагає вирішувати в думці по 60 рівнянь!

- А що тобі, крім математики, подобається? - питаємо у Міши Кривошиї. - Я люблю уроки праці, коли своїми руками щось можна робити! - пожвавився хлопчисько. - Ось недавно зробив їжачка з пластиліну і каштанів. А взагалі хочу стати археологом. Вони знаходять багато цікавих старовинних речей, мені це теж цікаво.

Його друг по команді і володар другого «золота», Влад Ськомаровський теж не сидить з ранку до вечора над задачками. Хлопчик грає у вінницькій дитячій футбольній команді «Нива-світанок» і в лютому на турнірі UMBRO 4 SPORT CUP 2009 в Словаччині навіть був названий кращим бомбардиром. Ось і тепер - тільки команда математиків приземлилася в Бориспільському аеропорту, Влада вже чекав тато - до речі, народний депутат 4-го скликання і екс-голова Митної служби України, Володимир Ськомаровський (зараз він займається будівельним і автомобільним бізнесом у Вінниці). Він повіз сина до Ужгороду, де проходив Всеукраїнський турнір по футболу.

І там Влад отримав звання кращого гравця! - Яке це - бути мамою маленького генія? - питаємо Аліну, маму Влада. - Влад не геніальний - він просто працелюбний! - засміялася вона. - Ми його з трьох років розвивали. Ходив на танці, зараз захопився футболом. А любов до математики йому прищепила перша вчителька, Ніна Василівна Баклан, - вона і зараз з ним займається. - Я не буду математиком, - махає головою Влад. - Спочатку хочу бути футболістом. А коли стану дорослим, стану бізнесменом. У мене вже зараз свій банк є! - Так, останні три роки Влад веде свій банк. Зібрав п'ять тисяч гривень, винятково з дарованих йому на свята і дні народження грошей. Записує все в спеціальний зошит. У нас в сім'ї є така гра - ми позичаємо у Влада гроші і обіцяємо повернути в належний термін. Якщо не встигаємо, доводиться платити відсотки.

Аліна говорить, що вперше відпустила сина самого так далеко. Проте не жаліє: мовляв, дитина відчула себе самостійною. Владу навіть видали кишенькові гроші і не перевіряли, на що він їх витрачав. У Парижі вінницьким математикам влаштували екскурсії, але більше всього дітворі сподобалося в Діснейленді. Так захопилися, що навіть не було часу поговорити з батьками по телефону.

Джерело kp.ua


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.