Влада Нігерії видала заміж сотні жінок Автор: lesya · Опубліковано: 16.05.2012 16:32 · Розділ: Події у світі

Цими днями представники влади Нігерії дивним для нас способом спробували вирішити соціальну проблему розлучених жінок, примусово видавши їх заміж. Так, на півночі Нігерії відбулася перша масова церемонія з укладання нових шлюбів серед овдовілих та розлучених жінок.

Представники місцевої влади у тісному співробітництві з імамами мають намір оформити шлюби більше однієї тисячі незаміжніх жінок.

А вся справа в тому, що влада штату Кано взяла за мету скоротити кількість розлучень, яка невпинно зростає, забезпечивши при цьому одиноким жінкам фінансову та соціальну стабільність. Масова церемонія, в якій взяло участь 100 пар, відбулася в палаці еміра Кано.

Нігерійських жінок видали заміж (фото з interesniefakti.ru)
Нігерійських жінок видали заміж (фото з interesniefakti.ru)

Мета цієї кампанії, слід визнати, звучить вельми благородно. Шлюби були влаштовані радою імамів, яка є головним ісламським органом у цьому штаті, населення якого здебільшого мусульманське. Рада має за мету зменшити число жінок, які після розлучення або смерті чоловіка часто опиняються в настільки складному в матеріальному плані становищі, що вимушені жебракувати на вулицях.

В місті Кано починаючи з лютого цього року по радіо прозвучали запрошення вступити в новий шлюб, адресоване чоловікам. Далі члени ради відбирали гідних кандидатів, проводячи зокрема тестування на ВІЛ, і лише після того їх знайомили з нареченими. Грошовий внесок, який зазвичай виплачується родині нареченої майбутнім чоловіком, вносився місцевим підприємцем; в той час уряд штату оплачував витрати на придбання так званого "Каяні даки" - набору мідного посуду, який символізує статус заміжньої жінки.

Зауважимо також, що в північних штатах Нігерії традиційні шлюби за домовленістю досить поширені. Однак лише тепер жінки вперше за всю історію отримали право вибирати майбутнього чоловіка. Чоловіки ж, які знайшли свою половинку за допомогою цієї програми, матимуть право розлучитися лише з дозволу ради імамів. Організатори проекту повідомили, що день першого колективного весілля спеціально обрали так, щоб він співпадав з міжнародним днем сім'ї, введеним представниками ООН.

Джерело: http://korrespondent.net

Інші новини розділу