Вчені створили бронежилет з кондиціонером Автор: lesya · Опубліковано: 16.05.2012 14:28 · Розділ: Нові технології

За статистикою, зовсім небагато осіб можуть носити бронежилет в спекотну погоду, а тих, хто з багатокілограмовим вантажем бронежилету наважиться бігти, взагалі на пальцях перелічити можна. Дослідники з Швейцарських федеральних лабораторій з випробування і дослідження матеріалів (Empa) вирішили цю проблему, вмонтувавши в бронежилет кондиціонер.

В рамках експерименту з оцінювання ефективності нової системи доброволець в бронежилеті пробіг відстань в декілька кілометрів на біговій доріжці в спеціально ізольованому приміщенні, температуру повітря в якому постійно підвищували. В кінцевому результаті учасник експерименту втратив лише 544 грами ваги за рахунок випаровування рідини з потом. У звичайному бронежилеті втрата ваги становить 735 грамів.

Бронежилет матиме функцію охолодження
Бронежилет матиме функцію охолодження

Зауважимо, що тут не має значення, з чого зроблений бронежилет: ні кевлар, ні титанові чи керамічні пластини не здатні пропускати водяний пар. «Розумний» бронежилет, розроблений фахівцями Empa, містить вбудовану систему охолодження, яка базується на технології Coolpad, розробленій для медичних додатків. Середина вбудованого в бронежилет Coolpad заповнена водою, яка при випаровуванні через спеціальну мембрану забирає частину теплової енергії людського тіла, охолоджуючи його. Додаткове повітряне охолодження забезпечує кулер невеликих розмірів.

На створення бронежилету вчені витратили декілька років. При розробці свого творіння вони зіткнулися з низкою проблем: по-перше, звичайні водонепроникні роздільники були або занадто жорсткими для повсякденного носіння, або ж недостатньо водонепроникними, щоб утримувати охолоджуючу рідину. Окрім того, потрібного кулера не існувало в природі, отож слід було розробити його власними зусиллями. На додачу, звичайна технологія створення охолоджуючої ємності не враховувала серйозних механічних навантажень.

Низька питома енергоємність сучасних акумуляторів змусила розробників передбачити можливість швидкої зміни води в контурі і вентилятора, які знаходиться в одному корпусі з акумуляторним набором. Операція займе хвилину-другу, а бронежилет придатний для 3-4-годинного використання.

Вже найближчим часом партнер Empa, швейцарська компанія Unico swiss tex GmbH, випустить невелику партію нових охолоджувальних бронежилетів, продаж яких повинен розпочатися наприкінці 2012 року.

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.