У Британії святкують 250-річчя сендвіча Автор: lesya · Опубліковано: 16.05.2012 10:02 · Розділ: Розваги

На цьому тижні в британському місті Сендвіч проходять святкування з нагоди 250-річчя одного з найвідоміших видів бутербродів - сендвіча.

Історія сендвіча досить цікава. Як їжа, він був відомий ще в 16-17 століттях, однак конкретної назви не мав. І лише у 18 столітті Джон Монтегю, четвертий граф Сендвіч, здійснив прорив у цій справі. На сьогоднішній день існує щонайменше дві версії виникнення назви цього бутерброда. Подейкують, що граф був заповзятим гравцем. Одного разу він провів за гральним столом цілу добу і, захотівши перекусити, наказав своєму слузі принести шматок ростбіфа, покладеного між двома скибками хліба. Таким чином граф отримав можливість продовжувати гру, тримаючи їжу в одній руці та не забруднивши при цьому карт. Інші гравці, дивлячись на графа, почали вимагати собі «того ж, що їсть Сендвіч!». Так і виникла назва нової страви.

За іншою версією, граф був людиною зайнятою, проводячи весь свій час за письмовим столом. Для того, щоб не тратити занадто багато часу на їжу, він і почав їсти бутерброди, приготовані його слугою.

А оскільки граф народився 3 листопада, то саме цей день і став Днем сендвіча. Цікаво, що саме граф Сендвіч фінансував подорожі відомого капітана Джеймса Кука, який свого часу відкрив Гавайські острови, назвавши їх на честь свого покровителя Сендвічевими островами. Ці острови стали останнім притулком для мореплавця: саме тут він і розпрощався з життям, ставши обідом для аборигенів.

Та на цьому історія сендвіча не закінчується. У 1840 році у США виходить книга, написана англійкою Елізабет Леслі, на сторінках якої вона друкує перший рецепт сендвіча з шинкою та гірчицею. До початку 20 століття сендвіч став надзвичайно популярним у цій країні.

І ось цього року сандвічу виповнюється 250 років. З цієї нагоди мешканці Сендвіча розіграли на сцені в центрі міста костюмований спектакль. Нащадок Джона Монтегю, одинадцятий граф Сендвіч, влаштував обід на честь свого видатного пращура. «Мій предок, 4-ий граф, ніколи й не здогадувався, що його простий винахід перетвориться на багатомільярдну індустрію», - зауважив граф.

Святкування проходять у Лондоні, Плімуті та Ньюкаслі. Тут проводяться так звані «великі пікніки», благодійні забіги та велопробіги, а також веселі і смачні конкурси.

Джерело: http://news.rambler.ru

Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.