Розбився магічний череп майя Автор: lesya · Опубліковано: 15.05.2012 14:39 · Розділ: Культура

Цими днями сталася подія, яку хтось може вважати воістину трагічною - розбився тринадцятий магічний череп майя. За легендами цього стародавнього індіанського племені, для того, щоб врятувати Землю від апокаліпсису, слід було зібрати разом саме тринадцять черепів.

Отож виходить, що зловісне пророцтво про кінець світу, який повинен статися 21 грудня 2012 року - дати, зазначеної в календарі майя, - схоже, може збутися. Череп вагою в 12 кілограмів, виготовлений з цілісного шматка кришталю, тисячоліття тому належав древньому індіанському племені. Тепер він розбитий. Винуватцем «трагедії» став співробітник німецької лабораторії в Глаухау. Роблячи знімки магічного артефакту, чоловік випадково його впустив. В результаті від «кришталевої голови» відколовся великий шматок нижньої щелепи.

Магічний череп майя
Магічний череп майя

І вся непоправність ситуації в тому, що цей череп був якраз тринадцятим за рахунком у колекції стародавніх жерців майя. Якщо вірити легендам, то саме тринадцять черепів слід було зібрати в одному місці, щоб запобігти прийдешньому Апокаліпсису. І лише повний комплект мав магічну силу. А за іншими переказами, він навіть давав необмежену владу над усім світом.

В містичні перекази, пов'язані з кришталевими черепами, свого часу вірили й нацистські лідери. Колись цей тринадцятий примірник, який і розбився нещодавно, належав рейхсфюреру СС Генріху Гіммлеру. І його цілком випадково знайшли в Баварії на горищі приватного будинку в минулому році. Отож виходить, що до дванадцяти вже наявних у розпорядженні людей черепів додався останній - тринадцятий. А тепер виходить, що комплекту знову немає, і над світом нависла нова загроза.

Однак фахівці заспокоюють людство, переконуючи, що все в порядку. «Вибита» щелепа черепа не викличе гніву богів, тому боятися кінця світу не варто, - заспокоює людство нинішній хранитель тринадцятого черепа німецький історик на ім’я Томас Ріттер.

Проте воно, те людство, хвилюється, та ще й неабияк. Занадто вже багато збігів з'являється в міру наближення до нещасливої дати кінця світу.

На сьогоднішній день чотири інших кришталевих черепа майя зберігаються у музеях, а дев’ять - у приватних колекціях.

Джерело: http://kp.ru/daily

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?