Кінець світу в 2012 відміняється Автор: lesya · Опубліковано: 15.05.2012 01:44 · Розділ: Цікаві факти

У світі не вщухають пристрасті навколо напророченого стародавніми майя кінця світу. Як відомо, апокаліпсис повинен статися наприкінці грудня 2012 року. За окремими даними, представники цього племені декілька тисячоліть тому склали календар, згідно із яким поділили світовий час на декілька ер. Кінець кожної такої ери збігався з якимись катастрофами, а остання ера повинна закінчитися якраз наприкінці грудня цього року.

Однак нещодавно вчені оголосили про існування нової версії знаменитого календаря майя. Точніше, навіть не нової, а старішої: стародавній календар, створений в 9 столітті до нашої ери, прикрашав химерно розписані стіни руїн «мертвого міста» майя Шультун (Xultun), яке знаходилося глибоко в джунглях Гватемали. Ймовірно, говорять учені, в зруйнованому будинку знаходився дім писаря, який водночас був і школою астрономів.

Археологи, які працювали над розшифровкою виявлених ієрогліфів, впевнені, що календар майя, знайдений ними на стінах будинку, розрахований на використання на багато мільйонів, мільярдів, трильйонів років вперед і стосується далекого майбутнього. Отож, якщо вірити знахідці, кінець світу настане ще не скоро.

Майя добре розумілися на астрономії (фото з blogs.privet.ru)
Майя добре розумілися на астрономії (фото з blogs.privet.ru)

Нагадаємо також, що стародавні майя відраховували час за допомогою 400-річних циклів – так званих бактунів. Власне, бактуни і стали ґрунтом для породження чуток про кінець світу, нібито передбачений древніми майя. Вся справа в тому, що цикл з 13-ти бактунів закінчується якраз 21 грудня 2012 року. Однак вчені впевнені, що ідея кінця світу – це всього лише неправильне сприйняття науки древньої цивілізації. Майя, за твердженням археологів, прекрасно знали, що по завершенню 13-ти бактунів календар не обірветься та життя на Землі не зникне - просто почнеться новий цикл.

До речі, «кінців світу» людство собі напророчило чимало. Починаючи з 2008 року та до 2020-го на Землі може статися цілих 12 апокаліпсисів. У 2008 на Землю повинен був упасти астероїд діаметром більше 800 метрів, у 2009 мав бути кінець світу за Нострадамусом, ще через рік – у 2010 - мала закінчитися нафта, і світ повинна була знищити війна за ресурси. В минулому році закінчувався календарний цикл майя, у 2012 - ситуація аналогічна.

І якщо цього року все обійдеться, то це ще не кінець – ще один апокаліпсис заплановано на 2013 – тоді відбудеться гіперпросторовий перехід в четвертий вимір. У 2014 до нашої Сонячної системи добереться хмара космічного пилу, який змітає все на своєму шляху. Ще через рік закінчиться 9576-річний цикл, що призведе до загибелі цивілізації. У 2016 році розтануть льодовики та відбудеться потоп, а в 2017 кінець світу станеться за теорією ієрархічних катастроф. У 2018 станеться ядерна війна,у 2019 - зіткнення з астероїдом 2002 NT7, і, нарешті,
у 2020 можливий кінець світу, який напророчив Ісаак Ньютон.

Джерело: http://www.point.ru/

Інші новини розділу