Архітектори збудували дім за допомогою цифрових технологій Автор: lesya · Опубліковано: 14.05.2012 15:27 · Розділ: Нові технології

Цими днями датські архітектори на ім’я Фредерік Агдруп (Frederik Agdrup) та Ніколас Бджорндел (Nicholas Bjorndal) здивували світ, за чотири тижні збудувавши дім площею 125 квадратних метрів. Архітектори працювали вдвох, використовуючи в роботі в основному комп'ютер, спеціалізований принтер та 820 листів фанери. Зведений серед лісу на північ від Копенгагену дім було названо віллою Asserbo. Його збудували в рамках реалізації проекту "Print a House" компанії Eentileen, яка вже в недалекому майбутньому планує створити систему, яка б дозволила виготовляти деталі, необхідні для будівництва, безпосередньо на місці будівництва та, можливо, навіть з місцевих підручних матеріалів.

Процес будівництва дому, реалізований в ході проекту "Print a House", передбачає створення тривимірної моделі майбутнього помешкання. Беручи цю модель за основу, комп'ютер розраховує шаблони частин та деталей, які передаються на спеціалізований принтер.

Дім збудували в рекордно короткий термін
Дім збудували в рекордно короткий термін

За словами фахівців, розроблений в рамках проекту "Print a House" метод зведення будинків дозволяє максимально ефективно використовувати наявні в розпорядженні матеріали та мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище. Фредерік Агдруп і Ніколас Бджорндел переконані, що їхній метод дозволить звести дім зусиллями двох людей, не вимагаючи при цьому використання складного, масивного будівельного обладнання та інструментів.

Основними достоїнствами нового методу будівництва є його універсальність, яка дозволить звести будівлю будь-якої конструкції та в будь-якому місці. Зрозуміло, що використовувати будинки, споруджені таким способом, в якості постійного житла не варто, однак для швидкого зведення тимчасових будівель в зонах, які постраждали від катастроф або стихійних лих, такий метод просто ідеальний.

Однак і "цифровий друк" будівель в проекті "Print a House" не посідає чільне місце. Головною метою проекту є впровадження в будівництво сучасних цифрових технологій та забезпечення максимальної мобільності.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.