У Лондоні знайдено унікальний документ про депортацію євреїв Автор: lesya · Опубліковано: 14.05.2012 08:24 · Розділ: Наука

Цими днями у лондонському архіві "Бібліотеки Альфреда Вінера" було виявлено нацистський звіт, у якому йшлося про депортацію євреїв. Декілька днів тому в Дюссельдорфі цей документ був представлений німецьким істориком Бастіаном Флерманном (Bastian Fleermann), який і є автором цього відкриття. До цього часу історикам був відомий лише один подібний звіт, оскільки більшість із них були знищені нацистами наприкінці війни.

Голокост (фото з bigpicture.ru)
Голокост (фото з bigpicture.ru)

У виявленому істориком поліцейському протоколі йдеться про депортацію 992 німецьких євреїв. Восени 1941 року їх вивезли на поїзді з Дюссельдорфа в мінське гетто. І лише п’ятьом із депортованих вдалося пережити Голокост.

Звіт про депортацію був складений начальником супроводжуючого конвою, співробітником дюссельдорфської поліції та членом СС Вільгельмом Мойріном (Wilhelm Meurin). В протоколі докладно описані найменші деталі поїздки, всі зупинки на шляху до Мінська. Мойрін писав, що частину шляху в поїзді не було опалення – в ту пору стояли 18-градусні морози. Окрім того, після перетину радянського кордону в депортованих скінчилася вода. Вся поїздка тривала чотири дні, і весь цей час ув'язнених євреїв не випускали з вагонів.

Мінімум уваги Мойрін приділив станові депортованих євреїв. Зате Мойрін не забув зауважити, що йому доведеться повертатися до Німеччини третім класом, що пайка алкоголю для такої тривалої та тяжкої поїздки занадто мізерна, а конвоїрам не завадило б видати навушники.

Окрім того, начальник конвою повідомив, що 300 осіб у поїзді не могли самостійно пересуватися. Та він водночас підкреслив, що розвантаження поїзда вкладеться в заплановані терміни. Мойрін також додав, що вісім тисяч російських євреїв з мінського гетто на той час вже були розстріляні.

Нагадаємо також, що Вільгельм Мойрін у 1942 році став командиром роти в 67-му резервному поліцейському батальйоні, який брав участь у депортації та розстрілах тисяч людей у Польщі. Окрім того, він був головою військово-польового суду нацистів у Польщі, який, як правило, засуджував усіх поляків до смерті.

Як уже зазначалося, до цього часу історикам був відомий тільки звіт голови дюссельдорфської поліції Пауля Заліттера (Paul Salitter) про депортацію німецьких євреїв в Ригу, датовану 11 грудня 1941. Тоді з країни вивезли 1007 осіб.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.