Паралельні світи і феномен дежавю Автор: lesya · Опубліковано: 13.05.2012 18:12 · Розділ: Наука

Феномен дежавю здавна викликав дискусії та запеклі суперечки в науковому світі. На сьогоднішній день існує чимало теорій, які намагаються розгадати таємничу суть цього явища. Однак жодна з них не є досконалою.

Досить популярною в окремому колі науковців є теорія, яка намагається пояснити цей феномен тим, що ви, можливо, вже бували в аналогічній ситуації раніше. Потрапляння в таку знайому ситуацію «викликає фрагменти спогадів, які збереглися в нашому мозку», говорить послідовник цієї гіпотези доктор Каку. Ця теорія була експериментально доведена та пояснює більшість випадків дежавю, додає лікар.

Феномен дежавю і паралельні світи
Феномен дежавю і паралельні світи

Однак квантова фізика допускає вірогідність появи стану дежавю, обумовленого вашою здатністю «переміщатися між різними всесвітами». Доктор Каку приводить в приклад аналогію Стіва Вайнберга, відомого фізика-теоретика, який свого часу став лауреатом Нобелівської премії. Саме цей вчений ввів поняття «Мультиверсум» (мультивсесвіт) у квантовій фізиці, пов'язане з концепцією радіохвиль. За гіпотезою Вайнберга, приблизно так, як існують радіохвилі різних частот, є багатовимірні всесвіти, які існують в тандемі. Радіо налаштоване на певну частоту, тобто якусь єдину радіостанцію, отож і наш всесвіт складається з атомів, які коливаються в унікальній частоті, відмінній від інших всесвітів. Таким чином, всесвіти зазвичай вібрують не «у фазі» з іншими всесвітами тієї ж частоти через тимчасові різниці, та коли вони «у фазі», теоретично стає можливим переміщення між всесвітами. Таким чином, згідно з цим судженням, коли ви відчуваєте ефект дежавю, ви «вібруєте в унісон» з паралельним всесвітом, пояснює доктор Каку.

Заказать физику, исследование можно на сайте http://studwork.org/fizika/

Джерело: http://primeinfo.net.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.