"Правила" хижака Автор: Lesly · Опубліковано: 22.06.2009 13:30 · Розділ: Природа

В ході нещодавніх досліджень, вченими з Лондонського університету було виявлено, що великі білі акули, обираючи та переслідуючи здобич, керуються тими ж "правилами", що і серійні вбивці, на зразок Йоркширського Різника, в пошуках якого поліцейські зібрали близько 268 тисяч імен потенційних підозрюваних та 4,5 млн. номерних знаків автомобілів.

На основі психології дій серійних злочинців, Кім Росмо (Kim Rossmo), колишній канадський поліцейський, розробив теорію географічного профілювання, яке використовується правоохоронними органами по всьому світу для пошуків зловмисників.

Виявивши серію пов’язаних злочинів, детективи, використовуючи географічне профілювання – так би мовити, карту злочинів, - приблизно визначають місце розташування "бази" злочинця. Найчастіше – це його місце роботи або проживання. Адже доведено, що ці люди більш схильні діяти на невеликій території поблизу своєї "бази".

Використовуючи методи, запропоновані кримінологами, дослідники виявили, що найбільший хижак світу надзвичайно зосереджено переслідує здобич, стараючись триматись територій, які йому краще знайомі. Крім того, науковці вивчили 340 місць поблизу Південно-Африканського узбережжя, де були зафіксовані напади акул та використали ці дані для визначення знаходження "бази" хижаків. В результаті, було виявлено, що риби вичікують свою здобич – тюленів – на відстані близько 100 км від їхнього місця проживання.

"Схема полювання акули дуже складна, її важко вивчити і робота над цим проектом дасть нам можливість зрозуміти, як хижаки обирають та переслідують свою здобич", - розповів Стівен Ле Комбер, експерт з геологічного профілювання Лондонського Університету.

Жахлива репутація грізної зірки картини "Щелепи" базується як на розмірах тварини, що може досягати 6 метрів так і на її силі, - коли акула кусає, вона трясе головою з боку в бік, а її зигзагоподібні зуби діють як пила.

Джерело:timesonline.co.uk


Інші новини розділу