Незвичні місця нашої планети Автор: lesya · Опубліковано: 12.05.2012 14:27 · Розділ: Природа

На Землі безліч місць, які продовжують дивувати нас своїми дивовижними, казковими ландшафтами. Вони здатні викликати захоплення одним лише своїм виглядом - це справжні чудеса природи.

Сухі долини в Антарктиці. Це найсухіше місце на Землі. Тут протягом кількох мільйонів років не випадало ніяких опадів. Клімат цієї місцевості дуже наближений до Марса, отож вона є об’єктом активних досліджень NASA.

Сухі долини в Антарктиці (фото з prirodadi.ru)
Сухі долини в Антарктиці (фото з prirodadi.ru)

Острів Сокотра - пейзажі цього острова настільки унікальні, що більше нагадують інопланетні. Острів є ізольованим від Африки, третину всієї рослинності ви більше ніде не побачите. Багатьом із рослин близько 20 мільйонів років.

Острів Сокотра
Острів Сокотра

Солончак Уюні є найбільшим у світі солоним озером. Це невимовно красива місцевість з величезною солоною пустелею, діючими вулканами, великими островами кактусів та гейзерами. По поверхні озера можна не те що пройтися – проїхатися на авто.

Солончак Уюні
Солончак Уюні

У Бразилії є ще одне незвичайне місце - Вале да Луа, або Місячна Долина. Це гірське формування, вимите водою, у якому безліч природних плавальних басейнів. Розташована ця місцевість в бразильському лісі Chapada.

Вале да Луа (фото з сайту neobychno.com)
Вале да Луа (фото з сайту neobychno.com)

Вражає та захоплює і кам'яний ліс Шилін у Китаї - приголомшливий зразок карстової топографії. Скелі утворені з вапняку та виточені водою, яка з плином часу зруйнувала все, крім стовпів, зовні схожих на дерева.

Ліс Шилін
Ліс Шилін

Ще одним дивом природи є структура Ришат в Мавританії, відома також під назвою Око Сахари. Ришат в діаметрі сягає 30 миль. Вчені протягом тривалого часу вважали, що це дивне формування утворилося в результаті падіння метеорита, однак сучасні геологи вважають структуру Ришат результатом ерозії. Чому ж структура набула круглої форми, для вчених все ще залишається загадкою.

Око Сахари (фото з forum.vesveter.ru)
Око Сахари (фото з forum.vesveter.ru)

Крижані печери Ейсрайзенвельт навряд чи залишать когось байдужим. У світі є безліч крижаних печер, однак печери Ейсрайзенвельт - найбільші серед них. Загальна протяжність цих утворень становить 40 кілометрів, та для відвідування відкрита лише їхня невелика частина. Та навіть цього вистачає, щоб тисячі туристів щодня захоплювалися величчю та загадковістю цього місця

Крижані печери
Крижані печери


Джерело: http://lifeglobe.net

Інші новини розділу