Найбільш незвичні ліфти світу Автор: lesya · Опубліковано: 11.05.2012 17:59 · Розділ: Нові технології

Ліфт у Швеції (фото з futurehousedesign.com)
Ліфт у Швеції (фото з futurehousedesign.com)

Люди вже давно намагаються внести в речі буденні та звичайні, необхідні для щоденного використання, щось одухотворене та величне. Стосується це й таких звичних нам ліфтів. Так, сьогодні у світі є ліфти, які сміливо можна назвати витворами мистецтва.

1. AquaDom в Берліні, Німеччина. Цей незвичний ліфт знаходиться в берлінському готелі Radisson Blu всередині гігантського акваріума, зробленого з міцного акрилового скла у формі циліндра. В акваріумі живе близько трьох тисячі найрізноманітніших тропічних риб, яких щодня годують спеціально навчені водолази.

2. Mercedes-Benz Museum, Штутгарт, Німеччина. Металеві, зовні схожі на космічні агрегати, ліфти їздять всередині будівлі музею. Екскурсія починається з верхнього поверху, отож під час поїздки ви можете за декілька секунд ознайомитися з історією світового автопрому - від примітивних возів, які виготовляли 125 років тому, до новесеньких автомобілів представницького класу. Екскурсія триває всього 30 секунд.

Ліфт у Лондоні (фото з blowpresents.wordpress.com)
Ліфт у Лондоні (фото з blowpresents.wordpress.com)

3. The Falkirk Wheel, Фолкерк, Шотландія. Це особливий підйомник, призначений для катерів і теплоходів, однак ним частенько користуються судновласники для того, щоб перебратися з одного каналу в інший – так вони потрапляють з Глазго до Единбурга. Цей унікальний суднопідіймач став визначною місцевою пам'яткою.

4. Hammetschwand Lift, Люцернське озеро, Швейцарія. Збудували його ще в 1905 році. Він піднімається уздовж прямовисної скелі, долаючи відстань у 153 метри менш ніж за хвилину. Цей ліфт, схожий зовні на космічну ракету, вважається найвищим зовнішнім ліфтом у Європі. Він дозволить вам помилуватися з висоти чудовою панорамою Люцернського озера та його околиць.

5. SkyView, Стокгольм, Швеція. Дві круглі скляні гондоли кожних десять хвилин ковзають по сферичній поверхні - гігантському куполу обсерваторії Ericsson, даруючи унікальну можливість оглянути місто.

6. Lloyd's Building, Лондон, Великобританія. Цю будівлю називають ще «будинком навиворіт», адже сходи, система водопостачання, газопровід, - словом, все, що непотрібне всередині, архітектор розмістив зовні, через що на вулиці опинилися і 12 скляних ліфтів, які піднімають людей на висоту 14 поверхів.

7. Bailong Elevator, Хунань, Китай. Цей скляний підйомник було збудовано в 2002 році. Він піднімає людей на величезну скелю висотою близько 330 метрів, даруючи унікальну можливість з вершини гори помилуватися мальовничими околицями - зеленою долиною, блакитними озерами та незвичайними стовпами з пісковика.

Джерело: http://www.novosti.travel/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.