Відкриття, яке перевернуло історію Автор: lesya · Опубліковано: 11.05.2012 08:06 · Розділ: Наука

Звичайно, археологія далеко не така захоплююча, якою вона може видатися шанувальникам епопеї про Індіану Джонса. Та все ж і тут спеціалісти час від часу роблять дивовижні та навіть шокуючі відкриття, які з ніг на голову перевертають звичні уявлення про історію.

Так, ще 20 років тому німецькі учені були вражені, виявивши в єгипетських муміях залишки кокаїну.

Коли Колумб разом з товаришами відкрив Нову землю, яка виявилася зовсім не Індією, то він знайшов там не лише вмираючих від віспи страждальців. Мандрівникам відкрився цілий світ небачених раніше тварин і рослин, які ростуть та водяться лише в Америці.

Донедавна вважалося, що європейці познайомилися з листям кокаїнового куща та з наркотиком кокаїном лише після цієї події. Однак з результатів дослідження німецьких фахівців випливає, що в цій історії далеко не все так просто.

Так, адже якщо Колумб був першим європейцем, який ступив на американську землю, тоді як пояснити сліди кокаїну, знайдені на тілах єгипетських мумій?

У 1992 році німецькі спеціалісти досліджували одну з мумій, і, на превеликий свій подив, виявили залишки гашишу, тютюну та кокаїну в волоссі, шкірі та кістках досліджуваних об’єктів. І якщо гашиш, за твердженням фахівців, могли привезти з Азії, то тютюн і кокаїн могли бути родом виключно з Нового Світу.

Ось тут історія і затріщала по швах. Виходить, що ще до муміфікації фараони зі своїми домочадцями щосили вживали кокаїн. За словами спеціалістів, це те саме, що сьогодні в крові когось із сучасних наркоманів виявити залишки наркотику, який росте тільки на Венері.

Як таке могло статися? Тут кожен має свою власну теорію. Дехто звинувачує археологів, які, мовляв, на радощах від цінної знахідки влаштувати вечірку з присутністю кокаїну, намагаючись підключити мумій до загальних веселощів. Або ж самі мумії були фальшивими, і всяке таке інше.

Після цього німецькі вчені, які, як би там не було, дорожили своєю репутацією, провели ще одну незалежну експертизу. І знову виявили наркотики.

Далі вони розпочали поголовну перевірку на наркотики всіх доступних мумій. У третини з них виявили сліди нікотину. Більше того, в нутрощах Рамзеса II вчені знайшли шматки тютюнового листя. І не лише листя - мертвий тютюновий жук знайшов останній притулок в утробі великого фараона.

Джерело: http://oko-planet.su

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.