Як вести себе за столом в різних країнах світу Автор: lesya · Опубліковано: 10.05.2012 14:15 · Розділ: Культура

Літо - пора відпусток, і якщо ви маєте намір вирушати в якісь екзотичні країни, вам варто ознайомитися з культурою цих народів. З цією метою співробітники CNN склали список прийнятих в різних країнах світу незвичайних правил поведінки за столом. Ці правила повинні допомогти туристам уникнути неприємних ситуацій.

Приміром, у Японії палички не можна вертикально встромляти в тарілку з рисом – кладіть їх паралельно краю стола перед собою або ж використовуйте спеціальні підставки для паличок. Вертикально встромлені в чаші з рисом палички є традиційним атрибутом японського похорону.

Тако слід їсти руками (фото з zuciziv.blogoda.ru)
Тако слід їсти руками (фото з zuciziv.blogoda.ru)

В бразильських ресторанах-гриль (чураскаріях) слід пам’ятати про два жетони, які знаходяться на столі. Один з них, зеленого кольору, сигналізує офіціантові про бажання замовити ще їжу, отож він подаватиме вам все нові й нові страви, поки ви не поставите червону табличку.

В Грузії не прийнято пити вино маленькими ковтками - лише залпом та до дна після кожного тосту.

Якщо ж ви завітали в країни Близького Сходу чи в Індію, ні в якому разі не їжте лівою рукою. Ліва рука у цих народів вважається брудною і асоціюється з життєвими негараздами.

В Італії ви ніколи не побачите мешканця країни, який би замовив чашечку капучино після третьої години дня – це свого роду сніданок. Окрім того, на території країни ви не знайдете піци з пармезаном, адже поєднання пармезану з піцою чи пастою італійці сприймають як злочин.

Якщо ж ви опинилися в Китаї, то запам’ятайте: тут ні в якому разі не можна перевертати рибу на тарілці зворотною стороною. Адже це може сприйнятися як побажання рибалці краху його човна.

У Кореї ви не можете розпочати трапезу, поки людина, старша за вас, не почне їсти. Також не варто вставати з-за столу, якщо ця особа ще не закінчила обідати. Якщо ж хтось, старший за вас, у Кореї запропонує вам напій, потрібно простягнути йому склянку обома руками, щоб він міг її наповнити. Далі слід повернути голову набік і зробити невеликий ковток.

Якщо ви в Мексиці вирішили скуштувати тако, забудьте про ніж і виделку: для мексиканців їсти тако з ножем і виделкою виглядає приблизно так, як у нас до бутербродів подавати прилади зі срібла.

У Чилі ніколи не їжте руками. В цій республіці правила етикету куди формальніші, ніж в інших південноамериканських країнах. Намагайтеся завжди користуватися ножем і виделкою.

Джерело: http://shebeke.az

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?