Греція представила світу новий музей Акрополя Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.06.2009 15:41 · Розділ: Культура

В суботу, 20 червня цього року, в Афінах відбулося довгоочікуване відкриття музею Акрополя. У зв'язку з цим, влада Греції знову зажадала від Британського музею повернути шедеври Партенону на батьківщину. Сучасна будівля зі скла та бетону біля підніжжя стародавнього Акрополя містить скульптури часів золотого віку афінської демократії. З вікон нового музею, будівництво якого обійшлося приблизно в 180 млн. доларів, відкривається панорамний вигляд на «священну скелю», де колись знаходився Партенон, стародавній храм богині Афіни.

Фото взяте з сайту archinnovations.com
Фото взяте з сайту archinnovations.com

Міністр культури Греції, Антоніс Самарас виразив надію, що відкриття музею стане «каталізатором» повернення скульптур Партенону з Британського музею. Деякі статуї, також відомі як «мармур Елгіна», що спочатку прикрашали давньогрецький храм, пізніше були вивезені до Лондона, де в 1817 році були продані музею.

Одним з аргументів проти повернення мармуру Елгіна на історичну батьківщину було те, що в Греції немає відповідної будівні для такої масштабної експозиції. Тепер, з відкриттям в Афінах нового музею, цей аргумент втратив свою актуальність.

Приміщення нового музею має три основні рівні та два проміжні поверхи і вміщає близько 350 витворів мистецтва і скульптур, що раніше розміщувалися в невеликому музеї на вершині Акрополя. На нижньому рівні нового музею, побудованого за проектом архітектора Бернарда Чумі, представлені антична кераміка і статуї; трохи вище - каріатиди, колони у вигляді жіночих фігур, що підтримували портик храму Ерехтейона. Частина перекриттів будівлі, загальною площею 23 тисячі квадратних метрів, виконана зі скла, що дозволяє відвідувачам милуватися експонатами відразу декількох рівнів.

Фото взяте з сайту dezeen.com
Фото взяте з сайту dezeen.com

Статуї з храму Афіни (портики і колонади парадного входу до Акрополя) демонструватимуться на другому рівні. На третьому ж представлені копії мармурових скульптур Партенону, оригінали яких до цього часу знаходяться в Британському музеї, а також частина оригінальних елементів храму, що залишилися в Афінах.

Справка:
Ни один тур в Грецию не обходится без посещения Афин. Сегодня большинство туристических программ включают и посещения храма Акрополя.

Джерело: newstin.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?