Вчені з'ясують, про що думають собаки Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2012 15:07 · Розділ: Наука

Нещодавно група американських фахівців вирішила максимально зблизитися з найкращими друзями людства – собаками. Так, в рамках проведення спеціального дослідження вчені вирішили з'ясувати, про що думають брати наші менші.

Група вчених з університету Емері (Emery University) в Атланті, США, має намір за допомогою магнітно-резонансних томографів дізнатися, про що думають наші чотириногі друзі. Інформація про це незвичне дослідження з’явилася декілька днів тому у виданні Los Angeles Times.

"Ми прагнемо максимально наблизитися до розуміння природи взаємин між людиною і собакою з людської точки зору. Так, зазвичай господарі вважають, що чотириногі вихованці люблять саме їх. Однак дуже скоро ми з’ясуємо, чи люблять вони нас, чи їжу, яку ми їм даємо", - пояснив мету дослідження науковий керівник дослідницької групи на ім’я Грегорі Бернс.

Вчені з'ясують, як собаки впізнають господарів
Вчені з'ясують, як собаки впізнають господарів

За словами спеціаліста, у біологів вперше в історії науки з’явилася унікальна можливість провести дослідження "собачих думок" завдяки спеціальній програмі тренування собак, яких навчили добровільно встрибувати на установку (для проведення магнітно-резонансного аналізу) та стояти нерухомо протягом необхідних фахівцям 10-15 секунд. До цього часу для того, щоб дослідити мозок собак, вчені змушені були вводили наркоз, який пригнічував сигнали мозку, такі необхідні вченим.

"Найважче було навчити собак не реагувати на клацання томографа", - говорить Бернс.

Тепер американські вчені мають намір з'ясувати, як саме вихованці впізнають своїх господарів – за зовнішнім виглядом чи за запахом - та чи розуміють вони людську мову. Окрім того, спеціалісти мають намір досить незвичайним способом перевірити, чи схильні ці тварини до співчуття, і якщо схильні, то якою мірою. Для цього вони фотографію власника на очах собаки протикатимуть гострою голкою і стежитимуть за викликаною реакцією.

Скільки коштів потрачено на це наукового дослідження, поки що не повідомляється.

Джерело: http://www.ria.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.