Парад зомбі пройшов у Чехії Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2012 15:31 · Розділ: Культура

Цими днями вулицями столиці Чехії розгулювали сотні живих мерців, які зібралися тут на п'ятий щорічний фестиваль зомбі. Цей дивний захід об'єднав учасників з усіх куточків країни. Тут були найрізноманітніші зомбі, зомбі-собаки та навіть мисливці на бісів. Всього в параді взяло участь більше восьми сотень осіб, одягнених у дивні костюми та з жахливим гримом на обличчі.

За словами організатора заходу, це вже п'ятий зомбі-парад. Вперше захід було проведено в 2008 році. На цю своєрідну «зомбі-прогулянку» вийшли сотні любителів фільмів жахів. І хоча фізичної шкоди нікому з перехожих вони не завдавали, та налякати оточуючих їм таки вдалося.

Як уже зазначалося, в заході взяли участь не лише зомбі-люди, але й зомбі-собаки. Тут були присутні майже всі «улюблені» герої страшного кіно.

До речі, паради зомбі проходять і в інших країнах. Найбільше учасників вдалося зібрати минулого року в столиці Мексики: на вулиці міста вийшли 9600 живих мерців.

Таким чином парад зомбі у Мексиці побив світовий рекорд, потрапивши до Книги рекордів Гіннеса за кількістю учасників маршу.

Учасники параду не пошкодували ні часу, ні грошей на костюми, головний сенс створення яких полягає в шокуванні публіки ступенем схожості з обличчям повсталих з могил міфічних персонажів.

Насправді мексиканці дуже люблять різні костюмовані дійства, пов'язані з темою смерті, отож парад зомбі в цій країні далеко не один такий захід. Традиційно в країні восени відзначають День Мертвих: тисячі людей виходять на вулиці міст, одягнені в костюми різної казкової нечисті та покійників. В ці дні мешканці Мексики відвідують могили своїх родичів, а потім прогулюються вулицями міст в костюмах і в гримі, нагадуючи мерців.

1 листопада мексиканці згадують покійних дітей, а 2 листопада - дорослих мертвих. Цікаво, що навіть відвідування кладовищ у мексиканців перетворюється з сумної церемонії у вельми веселий та радісний захід. За місцевим повір’ям, в ці дні потрібно доставляти покійним якомога більше радості.

Джерело: http://ria.ru http://5min.by

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?