Незвичні та красиві природні явища Автор: lesya · Опубліковано: 07.05.2012 20:13 · Розділ: Природа

Наша природа є таємничою та нерозгаданою, і попри це дуже красивою. Іноді вона дивує нас настільки захоплюючими і незвичайними природними явищами, що ними можна милуватися без кінця.

Кулясті блискавки. Як відомо, блискавки є розрядом електричного струму, який в залежності від навколишніх умов приймає різноманітні форми. Звичайну або ж лінійну блискавку можна побачити досить-таки часто, і доводилося спостерігати її, напевне, всім.

Зовсім інша справа з кулястою блискавкою (раніше її називали вогненною кулею). Це явище досить рідкісне і не вивчене до кінця. Так, до цього часу вченим не вдалося з’ясувати точної причини виникнення кульових блискавок. Були зафіксовані випадки, коли ці блискавки з'являлися всередині будинків та навіть літаків. Колір кульової блискавки варіюється від вогненно-червоного і оранжевого до жовтого, а сама ж вона літає в повітрі протягом кілька секунд, а потім зникає.

Синій Місяць. Більшість із нас навіть не здогадується, що Місяць може бути блакитним. Найчастіше причиною такого явища є підвищена вологість або запиленість атмосфери.

При цьому Місяць може бути забарвлений і в інші кольори, приміром, у червоний. Появі синього Місяця сприяє попіл та гар. Одного разу під час лісових пожеж в Канаді протягом цілого тижня мешканці на небі бачили Місяць саме такого кольору.

Міражі. Незважаючи на те, що ці явища доволі поширені та науково обґрунтовані, вони зазвичай викликають подив та відчуття чогось містичного. Причина появи - зміна оптичних властивостей нагрітого повітря, в результаті чого виникають світлові неоднорідності, які й спостерігаються людиною. В основі оптичного ефекту лежить особливий розподіл щільності повітря по вертикалі. За певних умов на горизонті можуть з'являтися уявні зображення.

Камені-плазуни
Камені-плазуни

Камені-плазуни. Величезні валуни на дні сухого озера Рейстрек-Плайя вміють самостійно повзати. Іноді вони виписують настільки незвичайні та складні лінії, що частенько перевертаються.

Деякі вчені причиною цього явища вважають комбінацію сильних вітрів та поверхневого обмерзання. Однак ця теорія не може пояснити, чому камені, які лежать поруч, рухаються нерівномірно та ще й у різних напрямках. Фізики одразу ж спростували цю теорію, оскільки для пересування таких важких каменів необхідна швидкість вітру в сотні кілометрів на годину.

Вогні Святого Ельма. Це явище надзвичайно незвичне та красиве. Першими свідками цього явища стали моряки, які бачили вогні на щоглах та інших вертикальних загострених предметах своїх кораблів. Воно нагадує чимось красиві світлові кулі, які з'являються внаслідок великої напруженості електричного поля. Зазвичай вогні Святого Ельма з'являються під час грози, сильної бурі або ж хуртовини.

Джерело: http://oskvernitel.ru

Інші новини розділу