У Китаї збудують підземний готель-хмарочос Автор: lesya · Опубліковано: 07.05.2012 17:10 · Розділ: Нові технології

Стало відомо, що вже найближчим часом у Китаї втілять у життя вельми цікавий та оригінальний проект під назвою InterContinental Shimao Shanghai Wonderland. Так, на сьогоднішній день у Шанхаї повним ходом йде будівництво першого в Китаї підземного готелю-хмарочоса. Будівлю InterContinental Shimao Shanghai Wonderland збудують на території колишньої каменоломні. Вона налічуватиме 19 поверхів та 380 елітних номерів. Окрім того, на території готелю обладнають тематичний парк.

Хмарочос знаходитиметься під землею (фото з psfk.com)
Хмарочос знаходитиметься під землею (фото з psfk.com)

Згідно із задумом творців проекту, три поверхи готелю знаходитимуться над землею, інші 16 заглиблюватимуться в неї. Будівлю прикрасить скляна стіна, яка символізуватиме каскадний водоспад. У підземній зоні готелю буде безліч ресторанів, спа-салонів, спортивних комплексів для водних видів спорту та акваріум. Більше того, постояльці підземного готелю матимуть можливість зайнятися альпінізмом та стрибками з тарзанки на кручах каменоломні.

Творці проекту планують завершити будівництво готелю до 2015-го року. Вартість проекту оцінюється в 555 мільйонів доларів. Повідомляється також, що вартість проживання становитиме від 320 доларів на добу. Дизайнером цього незвичного проекту стала британська інженерна компанія Atkins.

До речі, схожий проект підземного хмарочоса був представлений у минулому році мексиканськими спеціалістами. 70-поверховий хмарочос від компанії BNKR Arquitectura повинен розташуватися під Сокало (Zócalo) - головною площею Мехіко розміром 240 х 240 метрів. Хмарочос планують перетворити на історико-культурний центр. Архітектори виходили з того факту, що центр Мехіко - це декілька накладених один на одного історичних шарів. Перший такий шар сформували ацтеки, збудувавши свої піраміди в долині на озері Тескоко. Згодом іспанці, завоювавши землі ацтеків, створили другий шар, звівши християнські храми на останках пірамід.

Далі колоніальні будівлі були знесені, і в на їхньому місці виросли сучасні будівлі. Отож Earthscraper у вигляді пустотілої перевернутої піраміди міг би дуже символічно та зі змістом «пробурити» історичні шари Мехіко - на їхніх рівнях, у повній відповідності з епохами, можна відкрити музеї та культурні центри.

Будівництво підземного хмарочосу дозволило б вирішити безліч проблем центру мексиканської столиці, який відчуває гострий дефіцит офісних, торгових та житлових приміщень. До того ж влада міста заборонила знесення історичних будівель, обмеживши висотний регламент вісьмома поверхами.

http://100wonders.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.