Нова система 3D повністю відобразить віртуального співрозмовника Автор: lesya · Опубліковано: 07.05.2012 10:58 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група канадських дослідників представила нову 3D-проекційну систему під назвою Telepod, яка здатна повністю відображати віртуального співрозмовника.

Недоліком переважної більшості сучасних тривимірних систем відображення є те, що в реальності всі вони є двовимірними, однак за рахунок спеціальних методів до двовимірного зображення додається імітація глибини. Справжня тривимірна система повинна створювати такі зображення, які можна розглядати з будь-якого боку та під будь-яким кутом. І ці вимоги до 3D повністю реалізовані в новій проекційній системі Telepod, яка може відтворити зображення людини повністю.

Систему Telepod розробили канадські дослідники з лабораторії Human Media Lab університету Квінса в Канаді. В основі системи - циліндричний екран, всередині якого й будується зображення віртуальної людини. Система працює так, що користувачеві, якому заманеться під час розмови ходити навколо екрану, здаватиметься, що він ходить навколо реальної людини.

Нова система дозволить розглядати співрозмовника з усіх сторін
Нова система дозволить розглядати співрозмовника з усіх сторін

За діями та переміщеннями користувача слідкує шість тривимірних датчиків Kinect, встановлених зверху циліндричного екрану. Ще чотири додаткових датчика встановлено в усіх кутах приміщення, в якому розташована система Telepod. Дані з усіх десяти датчиків дозволять системі досить точно відстежити рух і положення користувача, після чого система проводить корекцію проектованого зображення. Звичайно, не обійшлося тут і без мінусів: система може працювати лише з одним користувачем, інші люди, які дивитимуться в цей час на екран, бачитимуть спотворене зображення.

Без сумніву, вже сама можливість розглядати віртуального співрозмовника з різних сторін - справа захоплююча та вельми цікава. Однак на даний час система Telepod потребує ще серйозних удосконалень, і до рівня голографічного проектора з "Зоряних воєн", який є ідеалом мети всіх розробників тривимірних систем, їй ще ой як далеко. Та незважаючи на всі недоліки системи Telepod, вона є ще одним кроком на шляху до ідеалу.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.