У Британії створено бетон, здатний самовідновлюватися Автор: lesya · Опубліковано: 07.05.2012 08:16 · Розділ: Нові технології

Нещодавно британські вчені винайшли бетон, здатний до самовідновлення. Так, фахівці з Університету Нортумбрії (Великобританія) під керівництвом Алана Річардсона запропонували використовувати бактерії Bacilli megaterium для отримання кальциту, однієї з кристалічних форм природного карбонату кальцію. Цю речовину, твердять спеціалісти, згодом можна буде застосовувати для блокування пор бетону, а це у свою чергу дозволить запобігти його передчасному руйнування в результаті взаємодії з водою та іншими речовинами.

Спершу бактерії культивуватимуться на суміші з дріжджів, мінералів та сечовини, а згодом їх додаватимуть до бетону. Використовуючи бетон в якості джерела живлення, Bacilli megaterium розмножуватимуться та поширюватимуться, виробляючи дедалі більше кальциту, який виступатиме в ролі герметика. Так, саме кальцит зможе заповнити тріщини, перешкоджаючи подальшому руйнуванню бетонних конструкцій та будівель в цілому.

Бетон самостійно заповнюватиме тріщини
Бетон самостійно заповнюватиме тріщини

Щоправда, на сьогоднішній день вчені продовжують працювати над удосконаленням свого винаходу, і роботи у них, слід зазначити, ще чимало. Однак спеціалісти впевнені, що перший крок на шляху до створення «вічного» бетону, зроблено. Так, вже зовсім скоро з’явиться можливість створити бетон, стійкий до впливу навколишнього середовища, який до того ж коштуватиме не більше звичайного.

Окрім того, бетон Алана Річардсона, здатний до самовідновлення, на сьогоднішній день є єдиним реальним рішенням, здатним ефективно протистояти такому явищу, як «бетонний рак», яке виникає через масове проникнення води в пори бетонної маси з подальшим набуханням і розпадом матеріалу. А ще ремонтна суміш з вмістом чудо-бактерій могла б стати незамінною та надзвичайно корисною штукою при проведенні відновлювальних робіт на вже існуючих об'єктах...

Джерело: http://science.compulenta.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.