У США створили робота-офіціанта Автор: lesya · Опубліковано: 05.05.2012 11:48 · Розділ: Нові технології

Цими днями дослідники з Університету Карнегі Меллон представили робота, який замінить офіціантів: апарат вміє приймати замовлення, приносити різні напої та їжу. Поки що робот досить повільний, зате він вміє аналізувати рухи та розпізнавати обличчя.

Робот-офіціант принесе напій відвідувачеві, який його замовляв. Робот може бачити навколишні предмети завдяки тепловим датчикам.

Замовлення тих чи інших страв або напоїв здійснюється за допомогою спеціального пристрою, схожого на мобільний телефон.

А трохи раніше в Кремнієвій долині Америки для доставки їжі пристосували вертольоти. Нова служба з доставки їжі отримала назву «Такокоптер». З її допомогою вертоліт на дистанційному управлінні доставить замовнику мексиканську страву тако.

Замовлення можна зробити за допомогою смартфона, вказавши координати свого розташування. Всього лише через декілька хвилин після замовлення прилетить вертоліт і скине замовлення прямо в руки голодним американцям.

На даний час розробники працюють над удосконаленням пристрою, намагаючись вирішити питання доставки замовлення в будівлі та уникнення зіткнень вертольотів з птахами, проводами, балконами і запобігання крадіжкам вертольотів замовниками.

А в одному з ресторанів Праги - Vytopna - їжу відвідувачам розвозить спеціальний потяг, який їздить по мініатюрній залізниці з тунелями, мостами та станціями – ними є столики відвідувачів. Протяжність залізниці складає 400 метрів. На її створення витратили більше 780 000 доларів. Шеф-кухар закладу не дотримується традицій якої-небудь однієї кухні світу, отож можна вибрати їжу на буд-який смак.

Ще одним незвичайним прикладом того, як ресторатори вирішили проблему обслуговування відвідувачів, стали танцюючі роботи-офіціанти, які замінили персонал в одному з ресторанів Бангкока. Кожен робот оснащений сенсорним дисплеєм із зображеннями страв меню. Для того, щоб зробити замовлення, ви повинні натиснути на картинку. Через деякий час робот, одягнений у вбрання самурая, доставить замовлення.

Роботи не лише подають страви та прибирають зі столу, а ще зустрічають відвідувачів і танцюють, пересуваючись між столиками.

Джерело: http://www.aif.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.