Корисних і шкідливих продуктів не існує Автор: lesya · Опубліковано: 04.05.2012 18:07 · Розділ: Краса і здоров'я

Відомий Сінгапурський професор на ім’я Френсіс Чон (Dr Francis Seow-Choen) цими днями висловив твердження, що принцип поділу продуктів на корисні та шкідливі є невірним, адже насправді ні корисних, ні шкідливих продуктів просто не існує - все залежить від правильного чи неправильного способу життя.

Так, в інтерв’ю з журналістами директор колоректального центру в Сінгапурі, практикуючий хірург-онколог, президент Євроазіатської асоціації колоректальних технологій Френсіс Чон назвав загальноприйнятий розподіл продуктів харчування на "корисні" та "шкідливі" неправильним та умовним. Вчений вважає, що раціон кожної людини повинен бути індивідуальним, в залежності від її способу життя та потреб. Навіть свій власний раціон доктор не радить використовувати в якості прикладу для інших.

Навіть молоко може бути шкідливим (фото з сайту poldnika.net)
Навіть молоко може бути шкідливим (фото з сайту poldnika.net)

На підтвердження своїх слів вчений наводить окремі факти. Ще раніше було доведено, що будь-який, на перший погляд, корисний продукт може стати шкідливим. Так, приміром, перевищення норми добового споживання молока (700-800 мл на добу) стануть причиною появи вугрового висипання.

А до складу чорного шоколаду (він вважається корисним в плані серцево-судинного та психічного здоров’я) входить рафінований цукор, який може пошкодити колагенові волокна. Саме ці волокна відповідають за збереження основи обличчя та пружності шкіри. І чорний чай продукт теж двозначний: з одного боку, вміст теїну тонізує центральну нервову систему; з іншого боку, чорний чай зневоднює шкіру, сприяючи виникненню нездорового кольору обличчя.

За словами доктора, секрет правильного харчування полягає в збалансованості раціону, щоб продукти, які вживаються, заповнювали енерговитрати людини. Отож, впевнений доктор, ми часто робимо велику помилку, проводячи години в тренажерному залі, бажаючи досягти бездоганності фігури, та в той же час зменшуючи кількість споживаних калорій. Френсіс Чон говорить, що "раціон бігуна на довгі дистанції повинен відрізнятися від раціону людини, яка накачує м'язи в спортзалі. Офісний працівник, вихователь у дитячому садку, лікар-хірург - у кожного з них свої потреби в їжі, свій власний раціон".

Слова ученого дозволяють зробити один висновок: у всьому необхідний баланс. Навіть найкорисніше молоко може стати шкідливим, а шкідливий шоколад - корисним. Все залежить від вас та від потреб вашого організму.

Джерело: http://salat.zahav.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.