В Туреччині відкрито Музей невинності Автор: lesya · Опубліковано: 04.05.2012 09:50 · Розділ: Культура

Наприкінці минулого тижня у Стамбулі було відкрито Музей невинності, створений з ініціативи лауреата Нобелівської премії в галузі літератури Орхана Памука, який з 2001 року є вигнанцем у Туреччині.

В музеї виставлено речі, які письменник збирав протягом кількох десятиліть. Більшість музейних експонатів він придбав в антикварних крамницях Стамбула.

Відкрити музей старовинних речей, які б могли розповісти світові про всі реалії минулого буття, Орхан Памук вирішив ще понад 15 років тому. Однак спершу він написав роман «Музей невинності», на сторінках якого опублікувати історії, навіяні купленими на барахолках та блошиних ринках речами.

Орхан Памук зауважив, що його музей тяжко назвати величним - експозиція присвячена повсякденному життю звичайних людей. Охоплює вона період з 1950 по 2000 роки. Раніше письменник планував поряд з антикваром виставити в музеї свої картини: в юності він хотів стати художником.

Нагадаємо також, що музей планувалося відкрити ще в 2008 році, однак його створення з якихось причин постійно відкладалося. Останні роки Орхан Памук живе в Гоа – минулого року письменника визнали винним в образі турецького народу: нобелівський лауреат в одному з інтерв'ю заявив, що в Туреччині свого часу було вбито мільйон вірмен.

Проект музею було створено Памуком у тісному співробітництві з групою архітекторів, художників та дизайнерів. Скільки коштів потратили на реалізацію музею, на даний час невідомо, однак письменник зізнався, що тих грошей, які він отримав за Нобелівську премію, на музей не вистачило. Слід зазначити, що розмір премії чималенький – близько одного мільйона євро.

Нобелівська премія в галузі літератури була присуджена літератору ще в 2006 році з наступним формулюванням - письменникові, «який у пошуках меланхолійної душі рідного міста знайшов нові символи для позначення зіткнення та переплетення культур».

Зауважимо також, що Орхан Памук став першим турецьким письменником, який став лауреатом Нобелівської премії. Роман «Музей невинності» побачив світ у 2008 році.

Джерело: http://www.unian.net

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?