У Чехії відкриють Пивну церкву Автор: lesya · Опубліковано: 02.05.2012 22:35 · Розділ: Релігія

Цими днями представники Міністерства культури Чехії розпочали розгляд клопотання про реєстрацію в Чехії Пивної церкви. Паства нової церкви поклоняється «священному напою, в який Творець вклав часточку самого себе». Організатори цієї незвичайної акції - група молодих людей з Брно, які зібрали під своїм проханням необхідних для реєстрації 300 підписів.

За словами фахівців, цілком ймовірно, що рух виник на хвилі народного неприйняття церковної політики нинішнього уряду, в результаті якої церкви в Чехії отримають значну частину своїх колишніх володінь та грошову компенсацію в розмірі 59 мільярдів крон з чималими відсотками.

Про те, що мешканці країни розчарувалися в церкві, говорить той факт, що якщо в 2001 році про свою приналежність до церков заявляли 3,2 мільйона осіб, то вже в минулому році таких людей залишилося тільки 1,46 мільйона. Цілком можливо, що церковники вирішили використати політикою уряду у власних цілях, свідченням чого є стрімке зростання кількості священнослужителів: з 3480 у 2001 році до 4869 в минулому році.

В результаті цього в 2011 році держава виплатила їм у вигляді зарплати 1,4 мільярда крон, у 2001 цей показник становив 731 мільйон.

На сьогоднішній день у Чехії зареєстровано 32 церкви та релігійних суспільства. З 2000 року реєстрацію отримали 11 нових церков і товариств, і лише п'ятьом відмовили. Однак реєстрація має суто символічний характер: для того, щоб отримати державну підтримку, необхідно витримати в статусі зареєстрованого суб'єкта не менше десяти років і мати, як мінімум, десять тисяч офіційно зареєстрованих послідовників. А вже найближчим часом десятирічний термін закінчується, приміром, для Харе Крішни, індуїстів та ісламістів, однак вони навряд чи виконають другу умову, оскільки мають лише кілька тисяч прихильників по всій країні.

У цьому плані Пивній церкві нічого боятися - досить оголосити, що для членів церкви пиво буде дешевшим.

Джерело: http://czecho.ru

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.