Львів‘яни таки дочекалися міського бюджету Автор: Lussilda · Опубліковано: 14.01.2009 12:24 · Розділ: Економіка

12 січня відбулася сесія Львівської міської ради, на якій, після семигодинних сперечань, таки було затверджено бюджет Львова на 2009 рік. Дохідна частина за Проектом бюджету становить 1 млрд. 832 млн. 317 тис. грн., а видаткова - 1 млрд. 830 млн. 813 тис. грн.

Депутатам пропонувалося прийняти Проект бюджету лише в частині загального фонду, а розпис спеціального фонду заплановано доопрацювати протягом січня-лютого.

Згідно Проекту, Мерія запропонувала скорочення видатків на органи управління в розмірі 5,9 млн грн., а також скоротити апарат органів управління на 86 чоловік.

Під час обговорення бюджету думки депутатів розбіглися. Деякі депутати вважають, що для виконання бюджету необхідно ще більше скоротити видатки на утримання апарату мерії і оптимізувати інші видатки.

Наприклад, голова фракції УНП Юрій Кужелюк вважає, що цей бюджет абсолютно не реальний. Мотивуючи свою думку, депутат навів приклад виконання головного кошторису міста минулого року. «В 2007 році народні депутати обіцяли, що бюджет 2008 року буде переглянуто, та цього так і не сталося. Цього не буде і у 2009 році, адже попереду президентська кампанія, під час якої нікому до бюджету не буде діла» - констатує Юрій Кужелюк.

Депутат від фракції УНП у Львівській міській раді Михайло Баляс вважає бюджет 2009 неузгодженим в частині видатків і доходів. За його словами, якщо не буде внесено змін до законів по другому кошику, то бюджет недоотримає близько 60 млн грн. Крім того є певні проблеми по Євро-2012.

Депутат Львівської міської ради з фракції НСНУ Іван Василишин впевнений, що нічого нереального у прийнятому бюджеті немає, як захотіти, то все можна зробити. Хоча скорочення апарату ЛМР на 86 осіб, на думку пана Василишина, дещо перебільшене. Але виходом із ситуації, що склалася, депутат бачить у реалізації великих земельних ділянок, зокрема готелю «Львів».

А депутат фракції ГП «ПОРА» Петро Соболь впевнений, що реалізувати земельні ділянки під час економічної кризи не можна. «Зараз ціни на майно, землю падають, тому недоцільно їх продавати. Коли ж економічна ситуація стабілізується, за рахунок продажу нерухомості можна буде покрити взяті позики», - прокоментував депутат.

Прес-служба ЛМР заспокоює нас: «Загальний обсяг доходів збільшено до 1,8 млрд. грн. Порівняно із 2008 роком ріст доходів бюджету становить 49, 2%. Основними принципами бюджету стало скорочення видатків на органи управління та збільшення коштів на інфраструктурні об’єкти. Зокрема ріст бюджету планується за рахунок спеціального фонду, який передбачається збільшити в порівнянні з минулим роком майже в 4 рази до 767 млн грн. Також згідно з бюджетом передбачено збільшення видатків на освіту до 424 млн грн., на охорону здоров’я до 282 млн грн., на культуру до 45,8 млн. грн., на соціальний захист та соціальне забезпечення до 22, 7 млн. грн. На благоустрій міста планується виділити майже 80 млн грн.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.