Розроблено універсальний тест для виявлення трудоголіків Автор: lesya · Опубліковано: 02.05.2012 20:29 · Розділ: Наука

На сьогоднішній день багатьом психологам буває дуже тяжко визначити, чи є у людини залежність від роботи. Причина тому - той факт, що сьогодні межі між звичайною працьовитістю і патологією стерлися, стали ледь помітними. І справді, в сучасному світі майже всі постійно користуються комп'ютерами, перевіряють пошту та мають ненормований робочий графік.

Однак співробітники Університету Ноттінгем Трент та Університету Бергена під керівництвом доктора Сесилії Шу Андресс стверджують, що їм вдалося розробити універсальний підхід, який допоможе майже стовідсотково виявляти трудоголіків. В експерименті вчених взяло участь 12000 осіб, які, відповідаючи на запитання, допомагали вченим виокремити ключові аспекти трудоголізму.

Трудоголік (фото з сайту medikforum.ru)
Трудоголік (фото з сайту medikforum.ru)

Суть методики в основі своїй має комплекс запитань і тверджень, на які треба відповідати "ніколи" (1 бал), "рідко" (2 бали), "іноді" (3 бали), "часто" (4 бали), "завжди" (5 балів). Серед тверджень були наступні: "Ви думаєте, де б вам знайти більше часу на роботу", "Ви витрачаєте більше часу на роботу, ніж збиралися перед її початком", "Ви працюєте для того, щоб подолати почуття провини, тривоги, безпорадності та прояви депресії".

Однак були й інші твердження: "Оточуючі радять вам менше працювати, та ви їх не слухаєте", "У вас розвивається стрес, якщо хтось чи щось заважає вам працювати", "Хобі, тренування та інше дозвілля відходять на другий план через роботу", "Занадто великий обсяг роботи зіпсував ваше здоров'я" тощо.

Ті люди, які, відповівши на чотири або більше запитань, набрали 4 або 5 балів, є трудоголіками. До речі, дослідникам також вдалося з'ясувати, що в сучасному світі залежність від роботи з кожним днем посилюється внаслідок усталеного зв'язку роботи та дому. В результаті людині стає набагато важче переключитися з одного на інше.

Джерело: http://medkarta.com

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.