Найдивовижніші свята світу Автор: lesya · Опубліковано: 02.05.2012 14:23 · Розділ: Цікаві факти

У світі існує безліч свят, традиції та походження яких є для нас незрозумілими, дивними та незвичними. Ось деякі з них.

1. Змагання, які проходять в горах Шотландії. Учасники дійства, одягаючи традиційний шотландський кілт, беруть участь у змаганнях з метання молота – цей конкурс щорічно проводиться в Гленфіннане. Традиційні шотландські ігри складаються зі змагань, танців, їжі та напоїв. Все це дійство дозволяє відпочити від трудових буднів.

2. Фестиваль Вогню Белтейн, який традиційно проходить у Шотландії. Учасники дійства, переодягнені в кельтів, з оголеними торсами піднімають факели під час Фестивалю вогню Белтейн, поруч з Карлтон Хілл в Единбурзі. Ці щорічні народні гуляння є своєрідним відродженням стародавнього кельтського святкування приходу літа.

3. Свято оголених чоловіків. Hadaka Matsuri, який щороку проходить в Окаяма, Японія, є традиційним фестивалем, коріння якого сягає в сиву давнину.

Фестиваль святкують вже більше 1200 років. Фестиваль відбувається взимку, отож чоловіки, які беруть участь у дійствах, є справжніми сміливцями: їм доводиться роздягаються й пірнати в крижану воду, проходячи обряд очищення.

4. Вегетаріанський фестиваль, який проходить у Таїланді. Віруючі храму на Bang Neow, які беруть участь у параді вегетаріанського фестивалю на острові Пхукет в Таїланді, за традицією на знак протесту встромляють в себе зброю. Повідомляється, що китайські іммігранти започаткували в країні цю даоську церемонії ще в 1825 році, в період, коли всі віруючі намагалися постити для того, щоб врятуватися від епідемії.

Через дівчаток перестрибує символ Сатани
Через дівчаток перестрибує символ Сатани

5. Свято курей в Уейні, штат Небраска. В рамках цього фестивалю чоловіки, переодягнені в курей, виступають на курячому шоу. Щоліта в Уейні курей вшановують неймовірними заходами: танцюють з найбільшими курками в світі, готують сідала для курей з цементу, над якими ще й працюють місцеві художники, і навіть влаштовують змагання, переможцем якого стає той, хто з'їсть більше курячих крилець. (Joel Sartore).

6. Святкування Тіла Христа (Corpus Christi) в Іспанії. Людина в масці, яку називають El Colacho та яка є символом Сатани, повинна перестрибувати через гурт дівчаток. Цей багатовіковий ритуал призначений для захисту дітей від злих духів. Святкування Chorpus Christi щороку проходить у Кастрільо-де-Мурсія в Іспанії, і проводять його з нагоди католицького відзначення Святого Причастя.

7. Schleicherlaufen Festival традиційно відзначають в Австрії. Вулиці мста Тельфс в Австрії перетворюються у світ містичний та майже потойбічний. Свято відбувається раз на п’ять років, якраз напередодні Великого посту. В рамках святкувань таємничі люди в масках проходять вулицями міста. Перші свідчення про фестиваль Schleicherlaufen належать до п'ятнадцятого століття.

Джерело: http://www.livejournal.ru

Інші новини розділу