Негативні емоції посилюють больові відчуття Автор: lesya · Опубліковано: 01.05.2012 23:10 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені виявили, що психологічний стан людини значною мірою посилює чи послаблює (в залежності від емоцій) больові відчуття. Такого висновку в результаті дослідження дійшли японські вчені.

В рамках експерименту піддослідних підключали до невеликого приладу, який посилав електронні імпульси з певною періодичністю в спеціальний пристрій, прикріплений до руки учасників випробування.

Біль посилюється негативом (фото з gazeta-misto.te.ua)
Біль посилюється негативом (фото з gazeta-misto.te.ua)

Інакше кажучи, піддослідних в руку бив заряд струму, щоразу однаковий. Паралельно учасникам експерименту демонструвалися фотографії та малюнки з різним смисловим та емоційним навантаженням. Разом з цим піддослідні не знали, що заряд струму, який подавався на руку, був кожного разу однаковим. В результаті по завершенню експерименту його учасники відзначили, що при перегляді фотографій негативного змісту сила струму була сильнішою, і сильнішими були больові відчуття. Отож виходить, що коли людину окутують негативні емоції, вона відчуватиме більший біль, ніж у випадку з емоціями позитивними.

Окрім того фахівці встановили, що коли людина бачить певні "хворобливі картинки" – приміром, укол шприцом, або ж фотографії, певним чином пов'язані з болем, - наприклад, обробка місця уколу ватою зі спиртом, то її больові відчуття також збільшуються. Отож коли вам роблять укол або щеплення, не дивіться безпосередньо на шприц, і ви відчуватимете менше болю.

Спеціалісти також підкреслюють, що людина здебільшого відчуває біль головою, а не тілом. "В періоди інквізицій та за часів фашистської Німеччини це було доведено цілком чітко, хоча й неприйнятними методами. Відомі приклади, коли на очах людини невелику монету підігрівали та розпікали до дуже високої температури. Далі монету прикладали до спини цієї людини, і в неї залишався опік. Здавалося б, що ж тут дивного, однак вся справа в тому, що до спини прикладали зовсім іншу монету, нормальної температури. За спиною жертви монету підміняли. При дотику холодної монети людина переживала практично ті ж самі емоції, що й при дотику розпеченої, а це є непоганим доказом того, що біль - це значною мірою самонавіювання "- говорять фахівці.

Джерело: http://www.mignews.com

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.