Картини, написані кавою Автор: lesya · Опубліковано: 01.05.2012 19:00 · Розділ: Культура

Відома американська художниця Карен Еланд (Karen Eland) малює картини за допомогою різних кулінарних барвників, однак прославилася вона завдяки своїм вдалим «кавовим» копіям знаменитих шедеврів світового мистецтва.

Так, у її колекції картин, написаних кавою, є копії робіт Леонардо да Вінчі, Пікассо, Матісса, фрагменти розпису з Сікстинської капели, старовинні та сучасні фотографії в теплих тонах сепії. А ще Карен домальовує героям своїх картин маленьку чашечку кави.

«Одного разу я глянула на густий коричневий еспресо у своїй чашці, і тут мене осінило: раз кава - мій улюблений напій, то чому б мені не використовувати його в якості фарби? На превелике задоволення, вийшло дуже навіть здорово!»

Для того, щоб отримати палітру кавових відтінків, Карен експериментує з настоюванням напою: Кава, яку щойно заварили, має світліший колір, однак через декілька днів напій набуває глибших та більш насичених тонів. Творити майстриня полюбляє у кав’ярнях – саме тут, за її словами, сприятлива для творчості атмосфера: спокоєм та лагідністю кавового забарвлення Карен і намагається «заразити» свої картини.

Мона Ліза з чашечкою кави
Мона Ліза з чашечкою кави


Інша художниця, Хонг Йі, освоїла дуже незвичайну та досить складну техніку живопису. Художниця не просто малює картини кавою - вона використовує замість пензля днище чашки та блюдця, ніби «друкуючи» на полотні фарфоровим посудом.

Світові шедеври, написані кавою
Світові шедеври, написані кавою

Микола Мірумян, який зараз мешкає у Вірменії, спершу був вражений тим, як мешканці країни ставляться до кави. Художник неодноразово брав участь у різних дійствах із застосуванням ворожіння на кавовій гущі. І одного дня він вирішив перетворити ритуал у мистецтво, заздалегідь намітивши контур та створивши концептуальну кавову графіку.

А якщо ви думаєте, що одноразові стаканчики та велике мистецтво несумісні, то ви глибоко помиляєтеся. Адже саме ці предмети можна використовувати для величезних кавових інсталяцій. Так, на фестивалі кави в Сіднеї було показано роботу Стефана Загмайстера, який х 3604 стаканчиків з-під кави виготовив портрет Мони Лізи.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?