В Італії відкрили меморіальну дошку Муссоліні Автор: lesya · Опубліковано: 01.05.2012 17:00 · Розділ: Події у світі

Декілька днів тому італійські неофашисти знову сколихнули громадськість своїм неоднозначним вчинком: в неділю, 29 квітня, вони відкрили меморіальну дошку на будинку, де в 1945 році був розстріляний диктатор Беніто Муссоліні. Інформація про це міститься у виданні Agence France-Presse.

Урочиста церемонія відкриття відбулася в селі Меццегра в Ломбардії. В ній взяло участь близько 200 послідовників фашистської ідеології. Більше того, меморіальну дошку з висіченими портретами Муссоліні та його коханки Клари Петаччі навіть освятив священик. На урочистостях був присутній голова адміністрації села Меццегри. А рішення про встановлення меморіальної дошки було схвалене членами місцевої ради.

Меморіальна дошка Муссоліні
Меморіальна дошка Муссоліні

Ініціатором цього вельми спірного заходу виступили члени Національного союзу бійців Італійської соціальної республіки (Unione Nazionale Combattenti della Repubblica Sociale Italiana). Організація об'єднує ветеранів Другої світової війни, які воювали на боці Муссоліні в 1943-45 роках. Натомість члени ветеранських організацій партизан, які під час Другої світової війни воювали з фашистами, засудили церемонію в Меццегре.

Нагадаємо також, що саме партизани розстріляли диктатора та його коханку. Вони схопили Муссоліні та Петаччі в квітні 1945 року при спробі втекти до Швейцарії. Вже через два дні коханців розстріляли в домі, розташованому на околиці Меццегри, після чого їхні тіла перевезли до Мілана, виставивши на всезагальний огляд. На сьогоднішній день тіло фашистського диктатора поховане в сімейному склепі в місті Предаппіо.

До цього часу дім, де було вбито Муссоліні та його коханку, був позначений лише чорним хрестом. Зазначимо, що диктатор завжди користувався популярністю в певних колах: за окремими даними, склеп в Предаппіо щорічно відвідують тисячі шанувальників Муссоліні та звичайних туристів.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу