Корисні копалини видобуватимуть на асероїдах Автор: lesya · Опубліковано: 01.05.2012 14:56 · Розділ: Наука

Стало відомо, що вже в недалекому майбутньому людство налагодить видобуток корисних копалин на астероїдах. "Поки що є лише назва фірми, список знаменитих менеджерів та меценатів і коротенька заява. Вже скоро компанія Planetary Resources Inc. в Сіетлі детально пояснить, як у майбутньому можна буде постачати світ природною сировиною з космосу", - пише Financial Times Deutschland.

Серед засновників і спонсорів компанії Planetary Resources значаться імена таких мультимільярдерів, як Ларрі Пейдж, засновник пошуковика Google та Ерік Шмідт, колишній глава Google; Чарльз Симоні, який є колишнім розробником програм Microsoft; Пітер Діамандіс – на сьогоднішній день він є главою фонду X-Prize, який проводить найрізноманітніші конкурси на кращу космічну розробку; знаменитий канадський режисер Джеймс Кемерон, який здобув світову популярність завдяки фільмам "Титанік" та "Аватар". Окрім того, в проекті візьмуть участь й інші знамениті експерти.

Сировина з астероїдів (фото з сайту ukrmap.su)
Сировина з астероїдів (фото з сайту ukrmap.su)

Також повідомляється, що на початку квітня цього року співробітники Каліфорнійського інституту Кека представили результати дослідження, яке проводилося за участю багатьох вчених NASA. З результатів роботи випливає, що використання астероїдів для видобутку сировини стане технічно здійсненним приблизно до 2025 року. На сьогоднішній день розглядається можливість роботи з астероїдами діаметром в сім метрів та масою, яка коливається в залежності від складу космічного об’єкта від 500 до 1000 тонн. Окрім тонн води, заліза, нікелю, кобальту на Землі з астероїдів зможуть видобувати надзвичайно рідкісні хімічні елементи.

І що цікаво: дослідники пропонують не перевозити астероїд на Землю, а скеровувати його на орбіту Місяця, де видобуток корисних копалин проводитиметься за допомогою космічних апаратів-роботів".

Фахівці також підрахували, що всього лише одне уловлювання астероїдів у далекому космічному просторі та транспортування їх на місячну орбіту за допомогою спеціального космічного корабля, який працюватиме від сонячних батарей, триватиме від 6 до 10 років. Вартість такої місії, твердять дослідники, складе приблизно 2, 6 млрд доларів.

Однак ідея видобутку сировини з астероїдів є доволі неоднозначною. Інші фахівці вважають, що видобуток корисних копалин на Місяці є справою набагато простішою. Місячні кратери багаті водою та ізотопом гелій-3, який використовують в ядерних реакторах нового типу.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.