Навчання на відмінно загрожує психіці Автор: lesya · Опубліковано: 01.05.2012 10:10 · Розділ: Медицина

Нещодавно група вчених з Великобританії в рамках спеціального дослідження з’ясувала вельми цікавий факт: виявляється, навчання на відмінно є небезпечним для здоров’я. Так, британські фахівці твердять, що бути круглим відмінником загрожує психіці людини. Спеціалісти, опираючись на отримані результати, твердять, що у школярів, які отримують виключно відмінні оцінки, набагато частіше діагностують маніакально-депресивний психоз, ніж в учнів із середньою успішністю.

Так, цими днями команда фахівців з Великобританії у співробітництві зі спеціалістами Швеції проаналізували успішність більше 700 000 шведських школярів, які здобули середню освіту в період з 1988 по 1997 роки. Керував дослідженням Джемс МакКейб (James MacCabe) з Королівського коледжу Лондона.

Маніакально-депресивний психоз минає після 25 (фото з http://svit24.net)
Маніакально-депресивний психоз минає після 25 (фото з http://svit24.net)

За основу наукової роботи вчені взяли результати іспитів, які підлітки здавали у віці 15 та 16 років. Отримані дані порівняли зі статистикою госпіталізацій у зв'язку з біполярним афективним розладом, відомим як маніакально-депресивний психоз.

Отримані результати вразили вчених: виявилося, що в тих школярів, які одержували тільки відмінні оцінки, біполярний афективний розлад траплявся в чотири рази частіше, ніж в учнів із середньою успішністю. А що стосується учнів з поганими оцінками, то вони зверталися за допомогою до медиків з приводу зазначеного розладу майже вдвічі частіше, ніж "звичайні" учні.

Окрім того, в рамках дослідження вченим вдалося виявити залежність між лінгвістичними та музичними творчими здібностями і біполярним афективним розладом. Фахівці впевнені, що пацієнти з описаним вище захворюванням частіше за інших учасників експерименту мали відмінні оцінки з музики та шведської мови.

До речі, трохи раніше американські спеціалісти, провівши інше дослідження у даному аспекті, з’ясували, що приблизно в половині випадків біполярний афективний розлад проходить у хворих після 25 років.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу