Президент Гватемали поживе з бідняками, щоб краще зрозуміти народ Автор: lesya · Опубліковано: 30.04.2012 16:07 · Розділ: Події у світі

Цими днями президент Гватемали на ім’я Отто Перес Моліна вирішив хоча б декілька днів пожити в одному з бідних кварталів міста Уіта, розташованому на заході країни, для того, щоб зрозуміти, як живуть прості гватемальці, і стати трохи ближчим до людей.

Так, вихідні цього тижня Перес Моліна мешкатиме в домі однієї бідної сім'ї, в якій дитина страждає від хронічного недоїдання. До речі, президент не сам зважився на такий крок: паралельно з главою країни в народ подалися віце-президент країни та декілька чиновників, які вирішили пожити в інших бідних сім'ях.

Такий незвичайний для глави держави крок став результатом реалізації спеціальної програми під назвою «Ми всі можемо щось дати», запущеної міністерством продовольчої безпеки центральноамериканської країни у співробітництві з приватними підприємцями. У ній взяли участь 5000 добровольців, які допомагають бідним сім'ям у їхніх звичних повсякденних справах, ділячи з ними стіл.

Президент Гватемали Перес Моліна (фото з life.obozrevatel.com)
Президент Гватемали Перес Моліна (фото з life.obozrevatel.com)

Президент країни впевнений, що всього кілька днів, проведених у сім'ї представників найбідніших верств населення Гватемали, допоможуть йому краще зрозуміти, на що сподіваються ці люди. Особливо, за твердженням глави держави, варто враховувати той факт, що в країні великий відсоток населення мешкає саме в таких умовах.

Зрозуміло, що така поведінка президента не змогла не відбитися на його рейтингу серед населення. Так, за результатами останніх опитувань, всього три місяці президентства Моліни позитивно оцінюють 76% населення країни.

Зауважимо також, що основними внутрішніми проблемами Гватемали на сьогоднішній день є бідність та надзвичайно високий рівень злочинності, зумовлений діяльністю вуличних банд і наркоторговців. За офіційними даними, в середньому щодня в цій невеликій країні стається десь із 16 вбивств.

В той час Перес Моліна, колишній військовий, який здобув перемогу на виборах у листопаді 2011 року та вступив на посаду початку січня, одним із основних гасел своєї передвиборної кампанії назвав боротьбу з організованою злочинністю. До речі, за останніх 26 років він став першим колишнім військовим, який прийшов до влади в Гватемалі.

Джерело: http://www.gazeta.ru/

Інші новини розділу