Китайські вчені схрестили вівцю з хробаком Автор: lesya · Опубліковано: 30.04.2012 12:07 · Розділ: Наука

Нещодавно китайські спеціалісти представили світові вельми цікаві результати своїх робіт – вівцю, схрещену з хробаком. В результаті певних генетичних змін на світ з'явилося ягня, м'ясо якого, за твердженням дослідників, не лише надзвичайно смачне та ніжне, але й вельми корисне для нашого здоров'я.

Так, китайські вчені вивели нову породу овець, м'ясо яких, за твердженням генетиків, не лише, ідеально підходить для приготування їжі, але й приносить дуже багато користі для нашого організму. Для цього фахівці з'єднали ген вівці породи китайського мериноса з геном круглого хробака-нематоди.

Чому саме з черв’яком? А вся справа в тому, що черв'як-нематода сприяє виробленню в організмі жирних кислот, які за складом нагадують риб'ячий жир та деякі види горіхів. Отож виходить, що у м'ясі генетично модифікованої вівці міститься риб'ячий жир.

Над дослідженням працювали спеціалісти Пекінського університету геноміки. В результаті проведеного експерименту на світ з'явилося ягня, якого назвали Пен-Пен. Однак залишається невідомим той факт, з якої за рахунком спроби вченим вдалося домогтися успіху.

За словами керівника цього оригінального проекту професора Ду Юйтана, поліненасичені жирні кислоти знижують ризик виникнення інфаркту та інших серцево-судинних захворювань. Фахівець впевнений, що масове виробництво генетично модифікованої баранини можна налагодити вже найближчим часом. Вживання такої їжі підвищить рівень потрібних речовин в організмі людини.

М'ясо вівці міститиме риб'ячий жир
М'ясо вівці міститиме риб'ячий жир

До речі, це вперше вчені запропонували використовувати в їжу м'ясо генетично клонованих тварин. На сьогоднішній день аналогічні роботи ведуться в США. Нещодавно генетики з американської дослідницької компанії AquaBounty з'єднали геном атлантичного лосося з представником тихоокеанського підвиду. Отриманий новий вид риби росте й розмножується вдвічі швидше.

Нагадаємо також, що продукти з ГМО (генетично модифікованими організмами) з'явилися в природі порівняно недавно - не більше 10 років тому. Практично відразу ж після своєї появи вони викликали цілу низку чуток, серед яких і думка, що такі продукти можуть провокувати рак, знижують імунітет та викликають алергічні реакції.

Джерело: http://www.aif.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.