Названо найтихіше місце на Землі Автор: lesya · Опубліковано: 30.04.2012 10:02 · Розділ: Цікаві факти

Згідно з Книгою Рекордів Гіннеса, найтихішим місцем у світі можна вважати одну кімнатку, розташовану в Південному Міннеаполісі в Лабораторіях Орфілда. Так, ця таємнича кімната блокує 99,99 відсотків усіх зовнішніх звуків, і на сьогоднішній день ще жодна людина не змогла протриматися більше 45 хвилин, перебуваючи в цій кімнаті.

З метою досягнення виняткової тиші при будівництві кімнати спеціалісти використовували спеціальні скловолоконні акустичні платформи метрової товщини. Безлунна кімната має подвійні стіни з ізольованої сталі та бетону завтовшки близько 30 сантиметрів.

За словами засновника компанії, який на даний час є її президентом, Стівена Орфілда, коли ви потрапляєте в абсолютну тишину, ваш слух поступово починає адаптуватися: «Чим тихіше в кімнаті, тим більше речей ви чуєте. Спершу до вас долинає стук вашого серця, іноді ви можете почути, як рухаються ваші легені або як бурчить ваш шлунок. В безлунній камері ви самі стаєте звуком...»

Зауважимо, що кімнату будували не для розваг: ця камера використовується багатьма виробниками для тестування гучності своєї продукції. Тут випробовують клапани серця, звуки дисплея мобільного телефону, звук перемикача на приладовій панелі автомобіля тощо. А ще її використовують для визначення якості звуку.

В безлунній кімнаті ви чутимете тільки звуки власного тіла
В безлунній кімнаті ви чутимете тільки звуки власного тіла

Однак для людини така кімната стане суворим випробуванням. Вже через декілька хвилин перебування всередині ви звикаєте до відсутності звуків, і ваші вуха починають уловлювати дуже слабкі звуки, які б в звичайних умовах неможливо було почути. За твердженням фахівців, таке вимкнення органів чуттів може виснажити вас. Навіть у космонавтів НАСА, яких тренують помістивши в резервуар, наповнений водою, в кімнаті через деякий час спостерігалися галюцинації: наше тіло намагається створити звуки з нічого.

Найдовше з вимкненим світлом у цій кімнаті протримався один чоловік: він пробув у найтихішому місці на Землі цілих 45 хвилин. Сам засновник зміг витримати лише півгодини. За його твердженням, найбільше відволікає людину не шум, а тиша.

Джерело: http://www.business-community.com.ua

Інші новини розділу