Сьогодні у Швеції відзначають Вальпургієву ніч Автор: lesya · Опубліковано: 30.04.2012 07:43 · Розділ: Культура

Сьогодні у Швеції відзначатимуть Вальпургієву ніч (Valborgsmassoafton). По всій країні запалюватимуть багаття, яке, за повір’ям, відганяє злих духів. Однак наймасштабніше святкування Вальпургієвої ночі відбудеться в стокгольмському Скансене - музеї під відкритим небом. Після запалювання багать, співів хором і танців свято переміщається в бари та кафе.

Вальпургієва ніч є язичницьким святом, яке символізує прихід весни. За традицією, гуляння починаються ще завидна: напередодні Вальпургієвої ночі жінки та чоловіки надягають на голову кашкети, разом виходять на вулицю, влаштовують танці та грають у старовинні ігри. Діти та дорослі гуляють до самого ранку, організовують концерти, відзначаючи таким чином закінчення непривітної зими та знаменуючи прихід весни.

З настанням вечора учасники торжества розпалюють величезні багаття, які повинні відвадити відьом, що злітаються в цю ніч на шабаш. Багаття, як правило, розпалюють десь на підвищенні - так, щоб вони були помітні здалека. За повір’ям, відьми могли зашкодити приходу весни, наслати порчу на людей та худобу. Для того, щоб відлякати нечисть, люди кидали у вогонь опудала відьом, обходили свої оселі з факелами, дзвонили в церковні дзвони та читали молитви.

Взагалі язичницька традиція вигнання відьом багаттям бере початок з північнонімецької культури. І оскільки більшість шведських німців свого часу мешкали у Стокгольмі та його околицях, то саме на цій території звичай укорінився найміцніше. Найбільше багаття у Стокгольмі запалюють на острові Ріддархольмен в самісінькому центрі міста.

Особливо пишним святкуванням славиться студентське містечко Упсала, куди часто приїжджає молодь з сусідніх країн. Вже протягом двох століть молоді мешканці Упсали відзначають в цей день прихід весни та завершення навчального півріччя. Одягаючи білі кашкети з козирком, всі учасники дійства збираються разом неподалік міської бібліотеки Кароліна Редевіва. До речі, за традицією, у Вальпургієву ніч до столу подають особливу страву - гравлакс - свіжого лосося, маринованого в солі, цукрі та з додаванням кропу.

Джерело: http://www.russwed.ru/ http://news.siteua.org

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?